Rezultate te kerkimit per termin: +Zona +Koman

Total: 269
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.952Z

Ulen prurjet në kaskadën e Drinit, rriten në Vaun e Dejës dhe Koman

Në veri të vendit edhe sot ka shkarkime nga Hidrocentarali I Fierzës. Por krahasuar me një ditë më parë raportuar nga 3 hidrocentralet e kaskadës së Drinit ka një ulje të prurjeve, por e kundërta ka ndodhur me Komanin dhe Vaun e Dejës ku ka një prurje të ujit. Nga kaskada e Vaut të D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.749Z

CEZ dhe OST remonte, ndërprerje në disa zona

CEZ Shpërndarje dhe Operatori i Sistemit të Transmetimit kanë programuar në axhendat e tyre ndërhyrje në rrjetin e shpërndarjes dhe transmetimit në ditët në vijim. Për pasojë, sipas një njoftimi të CEZ, do të ketë ndërprerje energjie në një pjesë të mirë të vendit, ku shumica

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.733Z

Reshjet e shiut, OSHEE: 90% e dëmtimeve në zona të thella rurale

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike po ndjek me vëmendje situatën e krijuar nga moti i keq me reshje shiu e erë që ka përfshirë vendin tonë. Situata energjitike si pasoje e reshjeve të dendura të shiut ka ardhur duke u përmirësuar. Sipas OSHEE megjithë kushtet e këqija t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.735Z

OSHEE: Reduktohen defektet, 90% e dëmtimeve në zona të thella rurale

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike po ndjek me vëmendje situatën e krijuar nga moti i keq me reshje shiu e erë që ka përfshirë vendin tonë. Megjithë kushtet e këqija të motit, me shkarkime atmosferike dhe reshje shiu, grupet e avarisë së kompanisë OSHEE kanë eliminua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.680Z

Moti i keq lë në errësirë disa zona të vendit, OSHEE: Po riparojmë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, po vijon punën për riparimin e defekteve të shkaktuara në rrjetin elektrik si pasojë e motit të keq. Sipas përditësimit të informacioneve nga terreni, deri në orën 09:00 të ditës së sotme, mbeten ende me defekt 55 fidera, pjesa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.103Z

Shtyllat ne Koman Ministria e Kultures te rishohe vendimin

e Premte 23 Janar 20151328 pm p classwp-caption-textForumi per Mbrojtjen e Trashegimise Kulturore dje ne konference per shtypSSSAbrASSRishikim te vendimit te Keshillit Kombetar te Arkeologjise per ngritjen e kater shtyllave te tensionit te larte ne zonen arkeologjike mesjetare t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.103Z

Ministria Nuk preket zona A zhvendosja ka kosto te larte

e Premte 23 Janar 20151300 pm brbr8220Kemi respektuar Ligjin per Trashegimine8221 Keshtu pergjigjet Ministria e Kultures pas reagimit publik te Forumit te Trashegimise Kulturore per ndertimin e shtyllave te interkonjeksionit ne zonen e Komanit Ne lidhje me akuzat se Ministria nu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama