Rezultate te kerkimit per termin: +Zona +Zgjedhore

Meta: total 1000 / total_found 1667 / time 0.003 / keyword[0] zona / docs[0] 36218 / hits[0] 50571 / keyword[1] zgjedhore / docs[1] 35198 / hits[1] 70843 /
Shkodër, Lezhë, Krujë i thonë PO referendumit për kreun e PS
  • 2016-04-09

Shkodër, Lezhë, Krujë i thonë PO referendumit për kreun e PS

Mbbi 81 mijë anëtarë te PS në 383 qendra votimi në të gjithë Shqipërinë kanë votuar Pro në referendumin për vendimin e kongresit. Pyetjes se Kur Partia Socialiste është në qeveri dhe Kryetari i saj është i zgjedhur Kryeministër, a konsiderohet i rinovuar automatikisht mandati i Kr

Referendumi rikonfirmon Ramën në krye të PS
  • 2016-04-09

Referendumi rikonfirmon Ramën në krye të PS

Mbbi 81 mijë anëtarë te PS në 383 qendra votimi në të gjithë Shqipërinë kanë votuar Pro në referendumin për vendimin e kongresit. Pyetjes se Kur Partia Socialiste është në qeveri dhe Kryetari i saj është i zgjedhur Kryeministër, a konsiderohet i rinovuar automatikisht mandati i Kr

Rama imiton tezën moderne të patriotizmit kinez
  • 2016-03-15

Rama imiton tezën moderne të patriotizmit kinez

Kastriot Islami KASTRIOT ISLAMI Në vjeshtën e vitit 2014, Chen Xiankui, profesor në Shkollën e Marksizmit të Universitetin Renmin të Pekinit, ka deklaruar Kjo konsiderohet teza moderne e patriotizmit kinez. Me ndërgjegje (koshiencë) apo pa ndërgjegje (subkoshiencë) politike, duke "imituar

Statuti, kryetari votohet nëse e kërkon 10 për qind e delegatëve
  • 2016-03-06

Statuti, kryetari votohet nëse e kërkon 10 për qind e delegatëve

Kryetari Kur partia është në qeveri dhe kryetari i saj zgjidhet kryeministër, zgjedhjet për të do të zhvillohen vetëm nëse kërkohet nga të paktën 10% e delegatëve dhe kërkesa merr mbështetjen e shumicës së tyre në Kongres Dhuratat Dhuratat pranohen nga financierët e partisë dhe r

Listat e hapura për zgjedhje të drejta dhe të ndershme
  • 2016-03-04

Listat e hapura për zgjedhje të drejta dhe të ndershme

PROF. ASS. DR. DODE PRENGA Para disa ditësh u fol për reformën zgjedhore dhe u duk se do të niste një debat publik për pranimin e listave e hapura. Drejtues të lartë të partive prezantuan qëndrimet, por pa detajuar argumentet për momentin, dhe duket se kjo punë u mbyll. Partitë e mëdh

Ujësjellësit fryhen me punonjës, 33% e fondeve shkon për pagat
  • 2016-03-01

Ujësjellësit fryhen me punonjës, 33% e fondeve shkon për pagat

ERRU: Përdoren politikisht. Gjatë zgjedhjeve ndërrohen drejtorët Furnizimi – Konsumatorët janë furnizuar me ujë mesatarisht 12.1 orë në ditë. Kjo ndikon edhe në uljen e cilësisë së ujit Humbjet – Niveli i humbjeve në sektor është 67% e ujit të prodhuar. Pra, pjesa m

Basha: Dialog për Reformën në Drejtësi, ska zgjedhje të lira me Ramën Kryeministër
  • 2016-02-16

Basha: Dialog për Reformën në Drejtësi, ska zgjedhje të lira me Ramën Kryeministër

Kryetari i opozitës, Luzlim Basha, ka ripërsëritur ftesën në drejtim të Kryeministrit Edi Rama për të gjetur një konsensus për Reformën në Drejtësi. Në një intervistë për "Report TV", Basha theksoi se gjatë takimit me Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry, është marrë mb