Rezultate te kerkimit per termin: +Zona +Zgjedhore

Meta: total 1000 / total_found 1721 / time 0.004 / keyword[0] zona / docs[0] 38886 / hits[0] 54352 / keyword[1] zgjedhore / docs[1] 36663 / hits[1] 73594 /
Trump per ABC Sirianet do t8217i strehojme ne kampe te sigurta ne vendin e tyre
  • 2017-01-26

Trump per ABC Sirianet do t8217i strehojme ne kampe te sigurta ne vendin e tyre

p styletext-align justifyPresidenti i Shteteve te Bashkuara Donald Trump tha se synon te ngreje zona te sigurta per refugjatet ne Siri8221 si pjese e planit te tij per te kufizuar migrimin ne SHBAbrbr p styletext-align justifyTrump i beri komentet ne nje interviste me televizionin ABC Ai tha se k

Rama verifikim deputetëve, kërkon raporte për angazhimet në bazë. Nisin ethet në PS për listat e zgjedhjeve të 18 Qershorit
  • 2017-01-25

Rama verifikim deputetëve, kërkon raporte për angazhimet në bazë. Nisin ethet në PS për listat e zgjedhjeve të 18 Qershorit

Partia Socialiste, me hyrjen e vitit të ri zgjedhor, e fundit legjislaturë për këtë mandat qeverisjeje, ka nisur vrullshëm përgatitjet për procesin zgjedhor të 18 Qershorit. Por me afrimin e zgjedhjeve të reja parlamentare nisin edhe ethet në PS për listat e kandidatëve për deputet

No Pic available
  • 2017-01-24

Meta humbet 6 deputetë nëse del pa Ramën në zgjedhje

Në bazë të votës së 2013-s, nëse LSI do dilte e vetme me një koalicion  pa PS-në, do të humbiste 5 deri në 6 mandate. Ndaj dalja në një koalicion me një nga forcat e mëdha bëhet e domosdoshme. Nga ana tjetër, PS nëse do të dilte në një koalicion me LSI, PDIU dhe FRD do të merrt

Llogaritë: Nëse Ilir Meta del në zgjedhje më vete, LSI do të humbiste 6 deputetë?
  • 2017-01-24

Llogaritë: Nëse Ilir Meta del në zgjedhje më vete, LSI do të humbiste 6 deputetë?

Në bazë të votës së 2013-s, nëse LSI do dilte e vetme me një koalicion pa PS-në, do të humbiste 5 deri në 6 mandate. Ndaj dalja në një koalicion me një nga forcat e mëdha bëhet e domosdoshme. Nga ana tjetër, PS nëse do të dilte në një koalicion me LSI, PDIU dhe FRD do të mer

No Pic available
  • 2017-01-23

Intervista/ Manjani: Pse duhet krijuar një forcë policore dhe ushtarake

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një intervistë për portalin ypi.al të Edison Ypit, flet për atë që është një nga temat e nxehta të përhershme në Shqipëri: Korrupsionin! Sipas Manjanit, në kohën e Enver Hoxhës ka pasur më shumë korrupsion se sa sot Në këtë intervistë

Trump presidenti i 45 i SHBA-se
  • 2017-01-21

Trump presidenti i 45 i SHBA-se

brbrMe doren mbi Bibel Donald Trump ka bere betimin si president i 45 i SHBAbrbr brbrUne betohem solemnisht se do te permbush me besnikeri detyren e presidentit te SHBA dhe do te perdor te gjithe aftesite e mia per te ruajtur dhe mbrojtur kushtetuten e SHBA Zoti me ndihmoftebrbr brbrCeremonia u mbaj

Kush e ndjen vërtet të vdesë për Estoninë? Nëse shekulli XXI, do ketë një Luftë të Ftohtë, Perdja e re e Hekurt do të bjerë këtu
  • 2016-12-20

Kush e ndjen vërtet të vdesë për Estoninë? Nëse shekulli XXI, do ketë një Luftë të Ftohtë, Perdja e re e Hekurt do të bjerë këtu

Në Narva, qyteti kufitar me Rusinë shumë banorë janë pro-Putinit. Ndodhemi në vendin e BE-së më të ekspozuar ndaj rrezikut të një lufte hibride, me të cilën Moska mund të provojë sërish operacionin Ukraina. Vetëm se këtu janë trupat e NATO-s. Dhe kjo përbën një dallim shum