Rezultate te kerkimit per termin: +Zonat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.805Z

INSTAT: Varfëria mbërthen zonat malore

11/02/2010  Raporti tregon se në veri arrin në 26.6 për qind të popullsisë Në Shqipëri ende një pjesë e popullsisë, kryesisht zonat malore, nuk ka kapërcyer pragun jetik. Ky fakt jepet nga të dhënat e INSTAT-it, të publikuara gjatë 2009-ës, në anketën për matjen e niveli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.235Z

Zgjerohen zonat arkeologjike gjoba shkelesve

Zgjerohet zona arkeologjike qe mbrohet me ligj ne qytetet e Shkodres Lezhes Elbasanit dhe Vlores. Agjencia e Shpetimit Arkeologjik ka rishikuar kufijte bazuar ne gjetjet e fundit arkeologjike. Miratohet rregullorja e administrimit dhe ndeshkimi i shkelesve te ligjit Zgjerohet zona arkeologjike qe mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.661Z

Maqedoni, bora izolon zonat malore

Debora qe ra mbreme ne Maqedoni ka shkaktuar veshtiresi ne qarkullim, si dhe ka izoluar zonat malore te vendit. Lajmin e bejne te ditur mediat lokale, sipas te cilave autoritetet kane vendosur te ndalojne qarkullimin e mjeteve te tonazhit te rende, per shkak te lageshtires ne rruge dhe m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.268Z

Rikthehet dimri/ Reshje dëbore në zonat malore

Ndryshimi i temperaturave në orët e para të mëngjesit të sotëm është shoqëruar me reshje dëbore në zonat malore të Qarkut të Shkodrës. Megjithëse gjatë ditëve të fundit i gjithë territori i vendit u përfshi nga kushtet e motit me temperature të larta, moti i paqëndrueshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.232Z

Mbërrijnë zonat e para ekonomike

Qeveria ka shpallur me vendime të posaçme dy zonat e para ekonomike në vendin tonë. Me propozimin e ministrit të Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Këshilli i Ministrave ka shpallur zonë ekonomike parcelën me sipërfaqe 61 hektarë në Koplik të Shkodrës dhe një parcelë me sipërfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.936Z

Nafta shqiptare, ja zonat në studim

Në Agjencinë Kombëtare të Burimeve Natyrore (AKBN) po punohet për përgatitjen e dokumentacioneve përkatëse për zonat e caktuara studimore për zbulimin e naftës. Sipas burimeve në këtë agjenci, “zonat ende të pastudiuara janë blloqet e lira, si ato në zonat juglindore në Pogradec,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.855Z

Zonat informale, bllokohen lejet e ndertimit

Asnje prej bashkive nuk mund te jape leje per ndertim pallatesh ne zonat informale, te cilat nuk kane ende nje studim urbanistik. Ne ndryshimet qe i jane bere dje ligjit per legalizimin dhe urbanizimin e zonave informale, percaktohet se asnje prej njesive bashkiake nuk mund te jape leje per shesh-nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama