Rezultate te kerkimit per termin: +Zonja +Clinton

Total: 803
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.459Z

Clinton, Sanders në debat

Kandidatët presidencialë, ish-Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton dhe Senatori nga Vermonti Bernie Sanders zhvilluan një debat të ndezur dje në Nju Jork. Debati i paraprin zgjedhjeve paraprake që zhvillohen të martën e ardhshme në Nju Jork: Kandidatët folën me tone agresive në përgjig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.005Z

Clinton do të shpallë zyrtarisht kandidaturën

Ish-sekretarja e Shtetit Hillary Clinton do të njoftojë zyrtarisht të dielën synimin për të kandiduar për postin e presidentit në zgjedhjet e 2016-ës. Ajo do ta shpallë fushatën për emërimin e Partisë Demokrate përmes një videoje në mediat sociale, i informuan sot burime të afërt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.117Z

Gati për Hillaryn, zonja Clinton shpall sot kandidaturën

Ish-Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton pritet të shpallë sot kandidaturën për zgjedhjet e vitit të ardhshëm në SHBA. Clinton është shpresa e madhe e demokratëve për të mbajtur të paktën edhe 4 vjet presidencën e SHBA-ve. Clinton ka qenë sekretare e Shtetit Amerikan në mandatin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.050Z

Clinton, turne në Europë

Ish-presidenti Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ndodhet në kryeqytetin ukrainas, Kiev, në fillim të një turneu në pesë vende të rajonit, për të promovuar demokracinë në ish-vendet sovjetike. Kjo është vizita e parë e një zyrtareje amerikane e nivelit të lartë, që p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.904Z

Hillary Clinton dhe republikanët

Kandidatja demokrate për presidente, Hillary Clinton ishte në shtetin New Hampshire këtë javë, e dyta shfaqje e saj publike që kur shpalli kandidaturën. Korrespondenti Jim Malone njofton nga Uashingtoni se zonja Clinton është nën zjarrin e një grupi republikanësh që synojnë Shtëpinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.531Z

Clinton epërsi të lehtë ndaj Trump

Në SHBA, anketat zgjedhore në shkallë vendi i japin kandidates demokrate një epërsi të lehtë ndaj rivalit republikan Donald Trump. Disa anketa të publikuara sot e tregojnë zonjën Clinton me një epërsi prej 1 deri në 3 përqind ndaj rivalit Trump. Disa anketa të tjera tregojnë se zonja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.720Z

Eskorta e Hillary Clinton drejt Tiranes

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton mbërriti në aeroportin Nënë Tereza, ne Rinas, pak pas orës 10.30 minuta, për një vizitë disaorëshe në vendin tonë. Zonja Clinton u prit ne aeroport nga Ministri i Jashtem Edmond Panariti. Aktual

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama