Rezultate te kerkimit per termin: +Zonja +Klinton

Total: 848
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.530Z

Welcome, zonja e madhe Klinton!

29-10-2012 / Nga Qamil Gjyrezi! Lajmi për vizitën e zonjës Kliton në Shqipëri dhe Kosovë nuk thjeshtë një vizitë diplomatike por përfaqëson një moment politik, diplomatik, historik për Kosovën, Shqipërinë dhe rajon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.936Z

Zonja Klinton iku. Po tani?

Nuk mbeti shqiptar që nuk pa dhe nuk dëgjoi live me sa dashuri, adhurim, përdëllim, përkushtim dhe nderim u prit zonja Klinton në Tiranë nga krerët e këtushëm. Them nga krerët, se populli ishte i përjashtuar nga masat e papara të sigur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.660Z

Zonja Klinton, nënpresidente e z.Obama?

  A do ta zgjedhë senatori Obama zonjën Klinton si kandidate për nënpresidente? Analistët politikë thonë se, edhe pse duket shumë e pamundshme, një gjë e tillë mund të ndodhë. Ja se ç'thotë Norman Ornstein, nga Instituti Enterprajs. "Kjo është gjithmonë e mundur sepse m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.369Z

Pse dështoi Klinton?

Të gjithë besonin se senatorja Hillari Klinton do ta fitonte me lehtësi kandidaturën presidenciale. Tani, ndërsa senatori Barak Obama është kandidati i pritshëm, senatorja Klinton po shqyrton çfarë nuk shkoi siç duhet në fushatën e saj Pas përfundimit të zgjedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.978Z

Sekretarja Klinton?

Kur u hap fjala se Presidenti i zgjedhur, Barak Obama, kishte ftuar senatoren Hillari Klinton të bëhej Sekretare Shteti në administratën e tij, pati një mori reagimesh. Disa e përshëndetën zotin Obama për krijimin e një ekipi ku përfshiheshin dhe rivalët, njësoj siç bëri Abraham Link

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.276Z

Hilari Klinton uron shqiptaret

Sekretarja e shtetit amerikan Hilari Klinton ka uruar shqiptaret per diten e pavaresise. Marredheniet SHBA-Shqiperi ajo i ka cilesuar si miqesore dhe me interesa te perbashketa. Klinton ka thene se Shqiperia ka dhene ndihmese per paqen ne Ballkan dhe ka luajtur rol te rendesishem ne rajon. Diten e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.807Z

Klinton nis turneun ne Ballkan

Sekretarja Amerikane e Shtetit Hillari Klinton nis turneun e saj ne Ballkan me Sarajeven per te vazhduar me pas me Beogradin dhe Prishtinen. Viziten triditeshe zonja Klinton e fillon ne Sarajeve ku pritet te takohet me lideret e Bosnjes per te diskutuar situaten pas zgjedhjeve presidenc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama