Rezultate te kerkimit per termin: +Zonja +Klinton

Meta: total 854 / total_found 854 / time 0.001 / keyword[0] zonja / docs[0] 22854 / hits[0] 34100 / keyword[1] klinton / docs[1] 5756 / hits[1] 13105 /
No Pic available
  • 2016-12-15

Ministrja gjermane e Mbrojtjes në Arabi refuzon burkën

Kancelarja Angela Merkel mbështet veprimin e ministres së Mbrojtjes gjermane e cila refuzoi të vishte veshjen tradicionale të myslimanëve gjatë vizitës së saj diplomatike në Arabinë Saudite të mërkurën që kaloi. Ursula von der Leyen refuzoi të vishte fustanin e zi deri në fund të k

Klinton mbi 2 milione vota me teper se Donald Trump
  • 2016-11-25

Klinton mbi 2 milione vota me teper se Donald Trump

var fbShare url httpvizionplusalklinton-mbi-2-milione-vota-me-teper-se-donald-trumpsize smallp styletext-align justifyDemokratja Hillary Clinton ka marre me teper se 2 milione vota me teper se Presidenti i zgjedhur Donald Trump i cili arriti te siguroje fitoren e Shtepise se Bardhe duke marre shuim

No Pic available
  • 2016-11-23

Nikki Haley ambasadore e SHBA në Kombet e Bashkuara

Donald Trump ka emëruar Guvernatoren e Karolinës së Jugut Nikki Haley Ambasadore në Kombet e Bashkuara. Të paktën kështu raportojnë mediat amerikane dhe ato ndërkombëtare, teksa pritet një konfirmim nga vetë Presidenti i sapozgjedhur. Ajo është e para femër jo e bardhë që emërohet

AS ME TRUMP E AS ME CLINTON, POR ME SHQIPËRINË!
  • 2016-11-11

AS ME TRUMP E AS ME CLINTON, POR ME SHQIPËRINË!

Ben BLUSHI Nuk do ishte e udhës të merresha me çdo paudhësi të Kryeministrit nëse kjo e fundit, që lidhet me zgjedhjet në Amerikë do të ishte vetem një akt mendjelehtësije prej një njeriu të cilin prej vitesh e njoh mirë si një amator profesionist. Amatorit, pra do tia kisha falur fa

Deklarata per Trump Blushi Rama i perdorur Kryeminister i marre me qera
  • 2016-11-10

Deklarata per Trump Blushi Rama i perdorur Kryeminister i marre me qera

Transmetuar me 10112016 - 1441 Tirane 10 nentor 2016 NOAal- Deputeti Ben Blushi i cili prej pak ditesh ka themeluar partine per Liri dhe Barazi shigjeton Kryeministrin Edi Rama lidhur me deklaraten e bere ne Kuvend per qendrimin e mbajtur per Donald Trumpbr

Amerika zgjedh: Donald Trump është presidenti i 45-të i SHBA-së
  • 2016-11-09

Amerika zgjedh: Donald Trump është presidenti i 45-të i SHBA-së

Donald Trump është shpallur Presidenti i 45 -të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës duke mundur reivlen demokrate, ish-sekretaren e shtetit Hillary Klinton. Trump ka marrë shumicën e votave. Humbja është pranuar nga Klinton, e cila ka uruar rivalin e tij për fitoren ne drejtimin e Shtëpi

Analiza e BBC FBI-ja po zgjedh Presidentin e ri te SHBA-se
  • 2016-11-07

Analiza e BBC FBI-ja po zgjedh Presidentin e ri te SHBA-se

var fbShare url httpvizionplusalanaliza-e-bbc-fbi-ja-po-zgjedh-presidentin-e-ri-te-shba-sesize smallbrbrShume zhurme per asgje eshtja e emaileve qe dominoi per me shume se dy jave debatin politik prag zgjedhor me akuza e kunder akuza mes kandidateve Klinton e Trump rezultoi nje fluske sapuni Keshtu