Rezultate te kerkimit per termin: +Zonja +Todini

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.972Z

Kryeministri Berisha pret Kryetaren e Grupit Todini Finanziaria, zonjën Luisa Todini.

Kryeministri Berisha priti në një takim Kryetaren e Grupit Todini Finanziaria dhe njëkohësisht zv/Presidente e Federatës Europiane të Ndërtimit, zonjën Luisa Todini. Zonja Todini e informoi Kryeministrin Berisha për vendimin e grupit Todini për të nisur ndërtimin e rrugës Levan-Tepel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.162Z

Shqipëria dhe Italia nënshkruajnë 6 marrëveshje e akte bashkëpunimi

Qeveria shqiptare nënshkroi sot 6 marrëveshje e akte bashkëpunimi me qeverinë italiane, si dhe me disa kompani të rëndësishme italiane. Marrëveshjet u nënshkruan në prani të dy Kryeministrave Sali Berisha dhe Silvio Berluskoni, pas bisedimeve zyrtare mes dy delegacioneve. Ministri i Pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.476Z

Nënshkruhen 6 marrëveshje bashkëpunimi me vlerë 2 miliardë euro

Kriza botërore nuk ndal dot bumin e investimeve italiane, të cilat kanë zbuluar tek partneri i përtejadriatikut, alternativën e sigurtë për të shumëfishuar kapitalet e tyre Qeveria shqiptare nënshkroi dje 6 marrëveshje e akte bashkëpunimi me qeverinë italiane, si dhe me disa kompani t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.839Z

Shqipëria dhe Italia nënshkruajnë 6 marrëveshje e akte bashkëpunimi  

Qeveria shqiptare nënshkroi sot 6 marrëveshje e akte bashkëpunimi me qeverinë italiane, si dhe me disa kompani të rëndësishme italiane. Marrëveshjet u nënshkruan në prani të dy Kryeministrave Sali Berisha dhe Silvio Berluskoni, pas bisedimeve zyrtare mes dy delegacioneve.    

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.153Z

"Shqiperia, superfuqi energjetike"

Kryeministri Berisha nuk e ka fshehur qellimin per ta kthyer Shqiperine ne superfuqi energjetike ne rajon. Gjate konferences se perbashket per shtyp me kryeministrin italian, Silvio Berluskoni, kreu i qeverise shqiptare ka riperseritur dhe njehere qendrimin se Shqiperia do te shnderrohet ne nje supe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.165Z

Italia, investitor strategjik në Shqipëri

Firmosen 2 miliardë euro, bisedime për 3 miliardë të tjera Berisha: Shqipëria, superfuqi energjitike Një investim italian prej 2.5 miliardë eurosh, ndërkohë që janë parashikuar edhe 3 miliardë euro të tjera që do të investohen në të ardhmen. Kjo, falë nënshkrimit të 6 marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.476Z

Berluskoni: Me Berishën, Shqipëria, superfuqi e Ballkanit

Kryeministri i Italisë Silvio Berluskoni ka çertifikuar lidershipin e Shqipërisë, duke e konsideruar Kryeministrin shqiptar, një reformator që do ta shndërrojë Shqipërinë në një superfuqi energjetike në Ballkan. Kryeministri Sali Berisha, priti dje një takim homologun e tij italian,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama