Rezultate te kerkimit per termin: +Zoo

Meta: total 79 / total_found 79 / time 0.000 / keyword[0] zoo / docs[0] 79 / hits[0] 104 /
No Pic available
  • 2018-12-19

Nga muzika te aventurat e Çufos, surprizat për të vegjlit sot në Tiranë

Të vegjlit e kryeqytetit do të kenë mundësi sot që të njihen me personazhet më të dashura të përrallave ndërkohë që nuk do të mungojë edhe muzika për ta. Me moton “Eja Luaj në Parkun Tënd”, sot në orën 10:30 në Zoo Park, shkrimtari shumë i dashur për fëmijë, Gaq

Transformohet shëtitorja te diga e Liqenit (Foto)
  • 2018-10-04

Transformohet shëtitorja te diga e Liqenit (Foto)

Transformimi i Parkut të Liqenit nuk ndalet. Një pamje komplet e re për hyrjen te shëtitorja e Liqenit Artificial nga ana e Zoo Park, si pjesë e punimeve për rikualifikimin e digës. Infrastruktura e re e shkallëve mundëson tashmë kalimin edhe nga hyrja për te shëtitorja e digës nga ana

Dita Botërore e Vullnetarizimit, aktivitete në Kopshtin Zoologjik
  • 2017-12-05

Dita Botërore e Vullnetarizimit, aktivitete në Kopshtin Zoologjik

Vullnetarizmi nuk është profesion, vullnetarizmi është një vlerë e shtuar e çdo shoqërie të zhvilluar. Duke vullnetarizuar ne kontribuojmë të gjithë për komunitetin në të cilin duam të jetojmë çdo ditë. I tillë është edhe komuniteti i kafshëve, të cilat natyrisht që kanë ne

No Pic available
  • 2017-10-28

Magjike, Hirushja me karrige me rrota mahnit në Halloween

Është një përrallë e bërë realitet për një princeshë të Halloween. 3-vjeçarja Roslyn Breen e veshur si Hirushja me karrigen e saj me rrota  ka shëndrruar rrugën ku kalonte në një vend magjik. Ajo e ka kthyer karriken me rrota në një karrike për princesha. Vogëlushja mori pje

No Pic available
  • 2017-08-15

Doracak rregullash bashkëjetese publike

Nga Ledi Shamku 1- Karriget e klubit nuk shtyhen e as tërhiqen zvarrë për (si fillim) më shumë se gjysëm metri 2- Mqs nuk ia ulni dot piskamën të qeshurës në grup, provoni së paku ta bëni në arpezh e jo në akord, se na hyn në rezonancë me kapakun e kresë. 3- Kur qeshni, provoni të

No Pic available
  • 2017-07-23

Saga e derrave mban peng prej 13 vitesh drejtësinë shqiptare

Gjashtë familje të një fshati dhe pronari i një ferme derrash përplasen prej vitit 2004 në dyert e drejtësisë, e cila pas qindra seancave gjyqësore dhe disa vendimeve që arrijnë deri në sallën e Gjykatë Kushtetuese akoma nuk i kanë dhënë dot zgjidhje konfliktit midis tyre. Elvis Nab

Tre gorilla arratisen nga kopshti zoologjik, shkaktojë mijëra paund dëmtime
  • 2017-07-04

Tre gorilla arratisen nga kopshti zoologjik, shkaktojë mijëra paund dëmtime

Tre gorilla kanë shkaktuar mijëra paund dëmtime pasi u përpoqën të arratiseshin nga kopshti zoologjik. Kiondo dhe Kivu, 15 vjeç dhe N’Dowe, 14 vjeç shqyen instalimet elektrike dhe tubacionet e ujit në Ape Centre, Paignton Zoo në Devon. Ekspertët u përpoqën që të qetësonin tre g