Rezultate te kerkimit per termin: +Zotrojm

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] zotrojm / docs[0] 3 / hits[0] 3 /
No Pic available
  • 2010-03-21

Urtësi lojërash

Kujt mund t’i drejtohemi pr t fituar urtsi? Nj pyetje esenciale, e domosdoshme, n kt epok t prcipt dhe t pasigurt. Pleqt e qmom jan t diskredituar: Platoni sht shndrruar n nj referenc bajate. Aristotelit i merren kmbt. Shn Agustini sht mekur. Hegeli sht plakitur pa mshir. Dekarti sht reduktu

No Pic available
  • 2008-11-01

Kokfortsia e Iranit dhe prarjet e aleatve

Duket se tashm Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe aleatt e saj nuk do ta ken m aq t leht ndrhyrjen ushtarake n Iran, ashtu si ndodhi me vendet e tjera t Lindjes s Mesme. Q prej disa javsh deklaratat e presidentit iranian Mahmud Ahmedinexhat pr pasurim t vendit t tij me uranium dhe lnd brthamore k

No Pic available
  • 2008-11-01

Kur sht i rezikshm kolesteroli

Q n moshn 40 vjeare, por ka raste edhe m prpara, ndodh t na ndjek kudo, pa u larguar pr asnj moment. Pikrisht ather z fill tundimi nga ushqimet e preferuara por q shum shpejt kthehen n fruta t ndaluara. Arsyeja? Kolesterina. far rreziqesh, fsheh, n t vrtet, kjo smundje dhe si mund ta parandalojm at?