Rezultate te kerkimit per termin: +Zoti +Chakrabarti

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] zoti / docs[0] 65060 / hits[0] 116717 / keyword[1] chakrabarti / docs[1] 76 / hits[1] 135 /
Reforma në drejtësi, një epokë e re edhe për investitorët
 • 2016-07-27

Reforma në drejtësi, një epokë e re edhe për investitorët

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e 25 vjetorit të BERZH: Faleminderit zoti President për këtë ftesë që të jem pjesë e kësaj ceremonie dhe gjithashtu për gatishmërinë tuaj që ndodheni këtu dhe të festuar përvjetorin e një bashkëpunimi mjaft të rëndësishëm mes vend

No Pic available
 • 2014-03-09

Një federate e re ballkanike?

Para pak ditësh në Londër u mbajt një forum i BERZH (Banka Europiane për Rindërtim e Zhvillim), i cili u përqendrua në klimën e investimeve në Ballkanin Perëndimor, zhvillimin e burimeve të reja energjetike dhe infrastrukturën e rajoni

Fonde Sillni projektet
 • 2013-02-07

Fonde Sillni projektet

Presidenti i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim thotë se dalja nga kriza kërkon reforma të thella në disa fusha duke filluar nga sistemi gjyqësor, administrata tatimore si dhe e drejta e pronësisë. Në një intervist&eu

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Berisha dhe Presidentit të BERZH-it, zoti Suma Chakrabarti
    
    
     
 • 2013-02-06

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Berisha dhe Presidentit të BERZH-it, zoti Suma Chakrabarti  

Kryeministri Berisha prit sot në një takim Presidentin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), zotin Suma Chakrabarti. Kryeministri Berisha i uroi mirëseardhjen zotit Chakrabarti dhe shprehu kënaqësinë për vizitën që ai po

Kryeministri Berisha në Slloveni, do të zhvillojë vizitë dy ditore
 • 2012-09-03

Kryeministri Berisha në Slloveni, do të zhvillojë vizitë dy ditore

Tiranë- Kryeminsitri Sali Berisha është nisur sot drejt Sllovenisë për të zhvilluar një vizitë dy ditore.Sipas zyrës së shtypit të Këshillit të Ministrave, Berisha do të pritet në takim nga kryeministri i Republikës së Sllovenisë, zoti Janez Jansa, me të cilin do të zhvillojë nj

Berisha, dita e dytë e vizitës në Slloveni
 • 2012-09-03

Berisha, dita e dytë e vizitës në Slloveni

TIRANE- Kryeministri, Sali Berisha vijon sot takimet me zyrtaret e larte, ne diten e tij te dyte te vizites zyrtare ne  Slloveni. Kryeministri Berisha, sipas axhendes pritet në takim nga kryeministri i Republikës së Sllovenisë, zoti Janez Jansa, me të cilin do të zhvillojë një takim kokë m

No Pic available
 • 2012-09-03

Berisha, më në fund një vizitë jashtë shtetit. Shkon në Slloveni

Pas nje kohe te gjate izolimi dhe vizita te shkeputura ne vende te tilla si Azerbajxhani, kryeministri Berisha do te zhvilloje me ne fund nje vizite zyrtare ne Slloveni. Kjo behet e ditur nga Kryeministria. “Kryeministri Berisha do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Slloven