Rezultate te kerkimit per termin: +Zoti +Gerow

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] zoti / docs[0] 65060 / hits[0] 116717 / keyword[1] gerow / docs[1] 3 / hits[1] 7 /
Pensilvania dhe përçarjet e republikanëve
  • 2016-04-29

Pensilvania dhe përçarjet e republikanëve

Gara për të marrë marrë kandidaturën presidenciale të partisë në mesin e republikanëve ka nxjerrë në pah përçarjet e thella brenda saj. Dy kandidatë të jashtëm, Donald Trump dhe Ted Cruz, kanë arritur të fitojnë më shumë gara në zgjedhjet paraprake se sa kandidatët e moderuar