Rezultate te kerkimit per termin: +Zoti +Haxhinasto

Meta: total 560 / total_found 560 / time 0.002 / keyword[0] zoti / docs[0] 65060 / hits[0] 116717 / keyword[1] haxhinasto / docs[1] 6581 / hits[1] 17261 /
LSI kundër Bashës? Luan Rama i kërkon Ruçit të lirojë foltoren
  • 2018-06-21

LSI kundër Bashës? Luan Rama i kërkon Ruçit të lirojë foltoren

Deputetët e LSI herë pas here po tregojnë edhe me deklarata edhe me veprime që nuk janë në sintoni me Partinë Demokratike, madje as me kryetaren Kryemadhi apo numrin një të grupit parlamentar, Vasili. Fillimisht këtë të enjte shenja luhatjeje dha Luan Rama. Ndërsa foltorja ishte e bllok

No Pic available
  • 2016-12-19

LSI mban peng Ramën, Haxhinasto: Ky është kushti për të dalë sërish me PS-në në zgjedhje

I sapozgjedhur në pozicionin e sekretarit për programin e LSI-së, ish-ministri Edmond Haxhinasto në një intervistë për MAPO tregon piketat ku do të fokusohet puna për hartimin e programit të ardhshëm politik dhe elektoral të LSI-së. Haxhinasto vlerëson si pozitive punën e qeverisë, n

Edmond Haxhinasto: Kushti i LSI për të dalë sërish me PS-në në zgjedhje dhe raportet e mia me Metën
  • 2016-12-19

Edmond Haxhinasto: Kushti i LSI për të dalë sërish me PS-në në zgjedhje dhe raportet e mia me Metën

I sapozgjedhur në pozicionin e sekretarit për programin e LSI-së, ish-ministri Edmond Haxhinasto, tregon në një intervistë për Mapo, kushtet për një koalicion të ri me PS-në. Një nga sfidat e para me të cilat do të përballet ky ekip i ri drejtues janë dhe zgjedhjet e ardhshme par

No Pic available
  • 2016-09-16

Ditmir Bushati: Ilir Meta, një kandidat i fortë për president në 2017

Intervistë me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, dhënë për emisionin Debati në Channel one të gazetarit Roland Qafoku. Zoti ministër, a mendoni se në këto 3 vjet ai keni realizuar ato punë që synuat tre vjet më parë? Një pjesë e mirë e zotimeve për të cilat ishim angazhuar janë

Meta: Nuk më ka shkuar mendja ta rrëzoj Edi Ramën
  • 2016-09-09

Meta: Nuk më ka shkuar mendja ta rrëzoj Edi Ramën

Partia e Ilir Metës mbush 12 vjeç. Po megjithëse e re, ajo duket ndryshe nga dy partitë e mëdha. Nuk ka ideologji të mirëfilltë, por ka forcën të përcaktojë kush ideologji qeveris këtë vend prej vitit 2005-s. Por askush nuk e mohon dot, se pas forcës së LSI-së fshihen edhe ambicie

Sokol Balla- Metës: A do jeni president? Meta nuk mohon, as pohon (ska përgjigje përfundimtare as për koalicionin me PS)
  • 2016-09-09

Sokol Balla- Metës: A do jeni president? Meta nuk mohon, as pohon (ska përgjigje përfundimtare as për koalicionin me PS)

A do të jetë LSI në koalicion me PS në zgjedhjet e radhës? A do të jetë president Republike Ilir Meta? Për të dyja këto pyetje, Ilir Meta nuk ka dhënë një përgjigje përfundimtare në emisionin e Sokol Ballës. Partia e Ilir Metës mbush 12 vjeç. Po megjithëse e re, ajo duket ndry

Nishani firmos shkarkimin e Haxhinastos dekreton Dervishaj te Transportet
  • 2016-09-07

Nishani firmos shkarkimin e Haxhinastos dekreton Dervishaj te Transportet

Transmetuar me 07092016 - 1346 Tirane 7 shtator 2016 NOAal- Presidenti Bujar Nishani firmosi diten e sotme dekretin per shkarkimin e ministrit te Transporteve dhe Infrastruktures Edmond Haxhinasto i cili dha doreheqjen pak dite me pa