Rezultate te kerkimit per termin: +Zoti +Rama

Meta: total 1000 / total_found 12766 / time 0.015 / keyword[0] zoti / docs[0] 56291 / hits[0] 101186 / keyword[1] rama / docs[1] 107654 / hits[1] 352041 /
Meta: Zgjerimi i koalicionit me PDIU, për të kaluar reformat
  • 2015-05-29

Meta: Zgjerimi i koalicionit me PDIU, për të kaluar reformat

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta tha se përfshirja e PDIU-së, FRD-së dhe PDK-së në koalicion është bërë për të patur një mbështetje më të madhe për reformat e mëdha. Ai është shprehur optimist për rezultatin e zgjedhjeve, duke theksuar se LSI do ketë një rezultat më të mirë se n

Berisha: Banka Botërore dhe OKB-ja të hetojnë situatën katastrofike të korrupsionit në Shqipëri
  • 2015-05-29

Berisha: Banka Botërore dhe OKB-ja të hetojnë situatën katastrofike të korrupsionit në Shqipëri

Skandali i ilaçeve/Vetëm me dy insulina janë vjedhur 388 milionë lekë të reja. Opozita kërkon dorëheqjen e Ilir Beqjes. Berisha, Ballës: Prerësin e pyjeve në Librazhd e djeg dosja e krimit, ndan me Sokol Skurën fitimet e grabitjes së ilaçeve Nga foltorja e Kuvendit, ish krye

Berisha akuzon kryevëzhguesen Glover: Është zëdhënëse e Ramës
  • 2015-05-28

Berisha akuzon kryevëzhguesen Glover: Është zëdhënëse e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi takim me disa kongresmenë amerikanë, ku foli për mafie ndërkombëtare në vëzhgimin e këtyre zgjedhjeve. "...Në vitin 2009, Glover erdhi përsëri në krye të misionit të ODIHR-it. E pranova atë vetëm sepse Edi Rama po ta refuzonte, do të bojkotont

Basha: Bojkot? Skemë e ulët e së majtës, nuk braktisim qytetarët
  • 2015-05-28

Basha: Bojkot? Skemë e ulët e së majtës, nuk braktisim qytetarët

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha flet për bilancin e tij në krye të Bashkisë, çfarë ofron PD-ja me zgjedhjen e Halim Kosovës dhe ku e bazon ai fitoren në zgjedhjet e 21 qershorit. Intervistoi: Ilva Tare/Tonight Po e nis me bilancin tuaj në krye të Bashkisë së Tiranës, keni një të ti

Tiranë-Beograd, provokacija dhe tollumbace të tjera
  • 2015-05-28

Tiranë-Beograd, provokacija dhe tollumbace të tjera

Zhgënjimi i tabloidëve prej takimit normal Rama-Vuçiç. Një urë komunikimi mes Tiranës dhe Beogradit e gatshme dhe virale edhe pse nuk i hyn në punë askujt Nga Vladimir Karaj Një ndër titujt e djeshëm të tabloidëve serbë ishte: "Vuçiç këndon "Zoti i drejtësisë" (himbi serb) në

Nis Forumi Ekonomik i Vjenes
  • 2015-05-28

Nis Forumi Ekonomik i Vjenes

brbrKa nisur kete merkur ne Pallatin e Brigadave Forumi Ekonomik i Vjenes nje aktivitet ky i cili do te zgjase dy dite Ne kete dite te pare punimet u hapen nga Ministri i Zhvillimit Ekonomik Arben Ahmetaj dhe u pasuan nga nje fjale e kreut te ketij forumi Erhard Buseek dhe kryeministrit Edi Rama

6 kryeministra ne tryeze per bashkepunimin
  • 2015-05-28

6 kryeministra ne tryeze per bashkepunimin

brbrTe 6 kryeministrat e vendeve te rajonit u mblodhen ne Forumin Ekonomik te Vjenes qe u mbajt ne Pallatin e Kongreseve ne Tirane Si i zoti i shtepise kryeministri Edi Rama i priti te gjithe njeri pas tjetrit Mberriti edhe kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski i cili konfirmoi pjesemarrjen ne Fo