Rezultate te kerkimit per termin: +Zoti +Rama

Meta: total 1000 / total_found 12933 / time 0.013 / keyword[0] zoti / docs[0] 57012 / hits[0] 102405 / keyword[1] rama / docs[1] 110377 / hits[1] 359522 /
Pakti Qeveri-PD ngec te prezumimi i pafajësisë
  • 2015-09-15

Pakti Qeveri-PD ngec te prezumimi i pafajësisë

Ermonela Felaj: Ligji do të ketë efekte prapavepruese. Por gjërat që ne nuk do t'i kishim të negociueshme kanë të bëjnë me atë që njihet si prezumimi i pafajësisë. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ermonela Felaj tha dje në një intervistë për gazetarin Roland

Si ndodh eksodi i refugjatëve nga Ballkani
  • 2015-09-15

Si ndodh eksodi i refugjatëve nga Ballkani

Nga Guy Delauney, BBC News, korrespondent i Ballkanit Që kur Maqedonia deklaroi gjendjen e emergjencës në zonat e saj kufitare në fund të gushtit, "Rruga e Ballkanit" është bërë e njohur. Deri në 3000 refugjatë, kryesisht nga vendet e Lindjes së Mesme, mbërrijnë në vendin e vogël ju

No Pic available
  • 2015-09-15

Dekriminalizimi, Felaj: Ligji brenda shtatorit, do ketë fuqi prapavepruese

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin deklaron se ligji për dekriminalizimin do të miratohet brenda shtatorit dhe do të ketë fuqi prapavepruese. Në një intervistë për emisionin Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku, zonja Ermonela  Felaj flet dhe për prokurori

Keqardhje që ambasadori i OSBE sillet kaq njëanshëm
  • 2015-09-15

Keqardhje që ambasadori i OSBE sillet kaq njëanshëm

Letër publike drejtuar shkëlqesisë së tij, ambasadorit të Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, zotit Florian Raunig! "I nderuar zoti ambasador, Me ketë letër dëshiroj, së pari t'ju përshëndes dhe t'i jap një përgjigje më të zgjeruar raportit tuaj në lidhje me pjesën ku fli

No Pic available
  • 2015-09-14

Të pakënaqurit, Rama: Nuk kam shkop magjik, kemi ndryshuar, por duhet punë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në lidhje me pakënaqësitë e qytetarëve është shprehur se nuk ka shkop magjik që gjërat të ndryshohen për dy vjet. Në një intervistë për gazetën zvicerane «Ostschëeiz am Sonntag» Rama tha se vendi ka ndryshuar mjaft dhe politika ka ndryshuar d

Rama për gazetën zvicerane: Kaosi i Shqipërisë është disi joshës
  • 2015-09-14

Rama për gazetën zvicerane: Kaosi i Shqipërisë është disi joshës

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë një intervistë për gazetën zvicerane "Ostschweiz am Sonntag" ku ka folur më së shumti për artin në Shqipëri dhe për arritjen e standardeve europiane.Rama ka thënë se 25 vjet nuk mjaftojnë që Shqipëria të bëhet dhe se kaosi që mbretë

LETRA/ Berisha i përgjigjet ambasadorit të OSBE-së për akuzat ndaj tij, Argitës dhe Shkëlzenit
  • 2015-09-14

LETRA/ Berisha i përgjigjet ambasadorit të OSBE-së për akuzat ndaj tij, Argitës dhe Shkëlzenit

Nga Sali Berisha Leter publike drejtuar shkelqesise se tij, ambasadorit te Prezences se OSBE-se ne Shqiperi, zotit Florian Raunig! “I nderuar zoti ambasador, Me kete leter deshiroj, se pari tju pershendes dhe ti jap nje pergjigje me te zgjeruar raportit tuaj ne lidhje me pjesen ku flitet pe