Rezultate te kerkimit per termin: +Zoti +Sanders

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.928Z

Sanders përmirëson shanset

Senatori i shtetit Vermont Bernie Sanders fitoi me shumicë dërrmuese zgjedhjet paraprake presidenciale brenda Partisë Demokrate në shtetet perëndimore Uashington, Alaska dhe Hawaii, në përpjekjet e tij për t'iu afruar rivales Hillary Clinton. Sanders fitoi 82 përqind të votave në Alaskë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.459Z

Clinton, Sanders në debat

Kandidatët presidencialë, ish-Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton dhe Senatori nga Vermonti Bernie Sanders zhvilluan një debat të ndezur dje në Nju Jork. Debati i paraprin zgjedhjeve paraprake që zhvillohen të martën e ardhshme në Nju Jork: Kandidatët folën me tone agresive në përgjig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.922Z

Bernie Sanders dhe socializmi në SHBA

Studimet univesitare pa pagesë, dyfishimi i pagës minimale dhe sistemi universal i kujdesit shëndetësor i financuar nga qeveria janë disa nga premtimet e kandidatit demokrat për president, Bernie Sanders, i cili nuk përpiqet të fshehë simpatinë e tij ndaj një forme të socializmit. Vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.014Z

Sanders, Cruz avancojnë në garë

Senatori Bernei Sanders siguroi një fitore të ngushtë dje në zgjedhjet paraprake në Uajoming në garën me ish-Sekretaren e Shtetit Hillary Clinton për emërimin e Partisë Demokrate për zgjedhjet presidenciale. Për zotin Sanders kjo është fitorja e tetë në nëntë garat e fundit. Uajom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.093Z

Clinton dhe Sanders përplasen për Obamën

Kandidatët demokratë Hilari Klinton dhe Berni Sanders janë përplasur ashpër për presidentin Barak Obama në debatin e parë që pas zgjedhjeve në New Hampshire, të kryesura në Sanders. Klinton e ka prezantuar vetën si mbrojtëse e trashëgimisë Obama, duke sulmuar rivalin e saj kritik nda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.114Z

Anketa: Sanders kryeson në shtetin Ajouas

Një anketë e re tregon se kandidati demokrat për garën e zgjedhjeve presidenciale Bernie Sanders kryeson garën e demokratëve në shtetin e Ajouës, ku në muajin shkurt do të fillojë votimi për zgjedhjen e personit që do të emërojë Partia Demokrate për t'u ndeshur me kandidatin presid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.520Z

Clinton fiton në Kentucky, Sanders në Oregon

Kandidatja demokrate për presidente e SHBA Hillary Clinton ka shpallur fitoren në zgjedhjet paraprake të Kentucky,  ndërsa kundërshtari i saj senatori Bernie Sanders shënoi fitoren  në Oregon. Megjithatë, Clinton mbetet favorite për të siguruar emërimin në korrik, me një epërsi të k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama