Rezultate te kerkimit per termin: +Zoti +Sanders

Meta: total 117 / total_found 117 / time 0.001 / keyword[0] zoti / docs[0] 65060 / hits[0] 116717 / keyword[1] sanders / docs[1] 565 / hits[1] 1238 /
Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?
  • 2019-03-24

Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?

Prokurori Special, Robert Mueller (në mes), presidenti amerikan Donald Trump (majtas) dhe ai rus, Vladimir Putin Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller rreth ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Zoti Mueller e

A do të jetë Joe Biden kandidati për President në SHBA?
  • 2019-03-15

A do të jetë Joe Biden kandidati për President në SHBA?

Ish-nënpresidenti amerikan, Joe Biden duket se po i afrohet vendimit për të hyrë në garën presidenciale dhe një vendim zyrtar mund të shpallet brenda disa javësh. Nëse zoti Biden kandidon, anketat tregojnë se ai do të ishte në krye të listës së demokratëve që kërkojnë presidencë

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën
  • 2019-03-14

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën

Ish ligjvënësi Beto O’Rourke, nga Teksasi, që fitoi popullaritet në shkallë kombëtare me betejën e tij të gjatë zgjedhore kundër senatorit amerikan, Ted Cruz vitin e kaluar, shpalli të enjten se do të kërkojë emërimin e demokratëve për kandidat në zgjedhjet presidenciale të

No Pic available
  • 2018-12-19

SHBA fillon tërheqjen e trupave nga Siria

Shtëpia e Bardhë njoftoi të mërkurën se Shtetet e Bashkuara kanë nisur tërheqjen e trupave nga Siria, pak pasi Presidenti amerikan Donald Trump shkroi në Twitter se SHBA ka mundur grupin terrorist të Shtetit Islamik që ndodhej atje. “Kemi filluar ti kthejmë trupat në shtëpi ndërs

Pako të dyshimta edhe në Shtëpinë e Bardhë dhe tek CNN
  • 2018-10-24

Pako të dyshimta edhe në Shtëpinë e Bardhë dhe tek CNN

Ndërtesa Time Warner në Nju Jork është evakuuar pasi në magazinën e postës së rrjetit CNN u gjet një paketë e dyshimtë që ishte dërguar në adresë të CNN-it. Ende nuk është konfirmuar nëse paketa ishte e ngjashme me pako të tjera që janë dërguar në adresë të Shtëpisë së

No Pic available
  • 2018-09-15

Paul Manafort, dakord të bashkëpunojë me Prokurorin Special, Mueller

Ish-kryetari i fushatës presidenciale të Donald Trump-it, Paul Manafort, do të bashkëpunojë me hetimin që po kryen Prokurori i Posaçëm Robert Mueller, lidhur me përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane të 2016. Ky vendim i tij është pjesë e një marrëveshjeje për pranimin e fajë

No Pic available
  • 2018-08-16

Trump i heq certifikatën e sigurisë ish-drejtorit të CIA-s, John Brennan

Presidenti Donald Trump i ka hequr certifikatën e sigurisë së lartë ish drejtorit të CIA-s të administratës Obama, John Brennan, një zë i hapur kritik ndaj Presidentit. Këtë njoftim e bëri zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Huckabee Sanders. Zoti Brennan kohët e fundit e ka