Rezultate te kerkimit per termin: +Zoti +Spiker

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.001 / keyword[0] zoti / docs[0] 65060 / hits[0] 116717 / keyword[1] spiker / docs[1] 128 / hits[1] 138 /
Letrat më të bujshme të dorëheqjeve
  • 2014-05-16

Letrat më të bujshme të dorëheqjeve

Nga Papa Benedikti XVI, Stiv Xhobs e deri tek Barak Obama Dorëheqja është shprehje e denjë e kurajos. Jo gjithkush e zotëron atë, kështu deklaronte Napoleon Bonaparti. Në fakt bota është e mbushur plot më dorëheqje të bujshme. Megjithatë në këtë speciale nuk do të flitet për dor

Ashpersimi i gjuhes politike ne vend
  • 2014-02-28

Ashpersimi i gjuhes politike ne vend

Situata politike në vend mori një zhvillim të ri ditën e sotme, kur Parlamenti përjetoi situatën më të tensionuar që prej zgjedhjeve të Qershorit, ndërsa opozita për herë të parë ka nisur të kërcënojë shpr

No Pic available
  • 2014-02-10

Fokus/Xhafer Deva, një jetë luftë për një Shqipëri etnike dhe demokratike

10-02-2014 / Nga Sejdi Peka SSSAASSËshtë shpallur dita e 26 Janarit,si dita përkujtimore e viktimave të holokaustit në mbarë botën. Për neve shqiptarët kjo përkujtimore ka një rëndësi dyfish të veçantë. E para se

PURITANIZMI, ISHULLI QË SHMANG PËRFAQËSIMIN
  • 2014-02-06

PURITANIZMI, ISHULLI QË SHMANG PËRFAQËSIMIN

YLLI PATA Ben Blushi, si në rastin e kontestimit të Ermir Gjinishit, ashtu edhe në rastin e Ardian Ndrecës, si kandidatë për ambasadorë, padyshim ishte vetvetja në pasqyrimin e mendimeve të tij, të cilët hapur i ka shfaqur si publicist, shkrimtar apo edhe politikan. Në qyrkun e politikan

Shqiptarët, këta racistë të ligj
  • 2013-07-29

Shqiptarët, këta racistë të ligj

Një sondazh ndërkombëtar me të dhëna të mbledhura nga World Value Survey dhe të përpunuara nga Washington Post (maj, 2013) zbulon se Shqipëria është vendi më racist në Evropë dhe shqiptarët nga më racistët në mbarë botën. Nëse nuk jeni bindur, shihni se çfarë

Berisha ne ldquoTop Storyrdquo
  • 2013-06-21

Berisha ne ldquoTop Storyrdquo

E enjtja e fundit e fushatës elektorale të zgjedhjeve të 23 qershorit 2013, dy ditët e fundit të saj, i gjen partitë kryesore në mitingjet e fundit përmbyllëse. Në katër javë, në “Top-Story” kanë mbërri

No Pic available
  • 2013-06-20

Berisha: Heqja e vizave me SHBA premtim serioz, e kam llogaritur

TIRANE – Pas aktiviteteve të ngjeshura elektorale në disa qytete të vendit, Kryeministri Berisha ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Top Story”, të gazetarit Sokol Balla, ku komentoi fushatën e demokratëve, akuzat e liderit të o