Rezultate te kerkimit per termin: +Zotkaj

Meta: total 209 / total_found 209 / time 0.000 / keyword[0] zotkaj / docs[0] 209 / hits[0] 386 /
Rama në Poliçan: Qyteti do ketë ujë të pijshëm 24 orë (Video)
  • 2019-03-17

Rama në Poliçan: Qyteti do ketë ujë të pijshëm 24 orë (Video)

Kryeministri Edi Rama gjendej në kantierin e hapur për ndërtimin e ujësjellësit në Poliçan, i cili do të furnizojë më ujë jo vetëm qytetin por edhe fshatrat përreth. I shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Adriatik Zotkaj dhe zëvendës ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës Hantin Bo

Zjarrfikësit e pushuar në Berat: Na larguan politikisht, zyrtarët emëruan të afërmit e tyre
  • 2017-11-30

Zjarrfikësit e pushuar në Berat: Na larguan politikisht, zyrtarët emëruan të afërmit e tyre

Fiks Fare transmetoi para pak javësh emërimet politike në repartin e zjarrfikëses në Berat. Nipi i kryetarit të bashkisë, vëllai i drejtorit të ujësjellësit. Madje, edhe punonjës mbi 30 vjeç, në kundërshtim me ligjin e vitit 2015. Drejtori i repartit tha se nuk gjetën dot shoferë n

No Pic available
  • 2017-07-28

Psikologu, i burgosuri dhe kamarieri furnizonin burgun me drogë

Policia e Durrësit ka goditur një grup kriminal i cili dyshohet se fuste lëndë narkotike në ambientet e I.E.V.P. Durrës. Finalizimi i operacionit të koduar “Psikologu çoi në pranga  tre persona, mes tyre psikologu i I.E.V.P. Durrës dhe një i burgosur. Po kështu u bë ndalimi i

Psikologu, goditet grupi që furnizonte burgun me drogë
  • 2017-07-28

Psikologu, goditet grupi që furnizonte burgun me drogë

Në kuadër të operacionit “Psikologu”, Policia e Durrësit ka goditur një grup kriminal i cili dyshohet se fuste lëndë narkotike në ambientet e I.E.V.P. Durrës. Në pranga kanë rënë tre persona, mes tyre psikologu i I.E.V.P. Durrës dhe një i burgosur. Po kështu u bë ndalimi

KQZ rrëzon Prokurorinë për mandatin e Peçit dhe Zotkajt
  • 2017-03-24

KQZ rrëzon Prokurorinë për mandatin e Peçit dhe Zotkajt

Tre anëtarët të propozuar nga Partia Demokratike janë larguar sot nga mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Bojkoti është bërë pikërisht në momentin që pritej të shqyrtoheshin dosjet e disa deputetëve dhe kryetar bashkish në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Komisioni Qe

Dekriminalizimi, KQZ verifikon sërish formularët për 23 zyrtarë
  • 2017-03-23

Dekriminalizimi, KQZ verifikon sërish formularët për 23 zyrtarë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e sotme për të bërë riverifikimin e formularëve të vetëdeklarimit për 21 zyrtarë, 13 deputetë dhe 8 kryetarë bashkish. Ndër emrat e listuar nga KQZ janë deputetët Arben Ristani, Sali Berisha, Eduard Halimi, Florian Mima, Myqerem Ta

No Pic available
  • 2017-03-23

Dekriminalizimi, tre anëtarët e djathtë në KQZ braktisin mbledhjen

Bojkoti i opozitës ka përfshirë edhe Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Tre anëtarët e djathtë u larguan nga mbledhja e Komisionit, teksa po kryhej votimi për të shqyrtuar dosjet në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Anëtarët e propozuar nga opozita kërkuan që të ndahen më vete