Rezultate te kerkimit per termin: +Zumwalt

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] zumwalt / docs[0] 10 / hits[0] 15 /
FOTOT/ Dështon super-anija? Destrojeri 4,4 mld dollarësh i SHBA defekt një javë para inaugurimit
  • 2016-11-24

FOTOT/ Dështon super-anija? Destrojeri 4,4 mld dollarësh i SHBA defekt një javë para inaugurimit

Ajo është cilësuar si anija më efikase luftarake dhe ka kushtuar plotë 4,4 miliardë dollarë. Por USS Zumwalt ka pasur një problem teksa kalonte ngushticën e Panamasë. Jemi duke shqyrtuar defektin dhe do të vendosim se kur do të rinisë të lundrojë, ka thënë zëdhënësi Ryan Perr

No Pic available
  • 2016-10-17

Amerika prezanton luftanijen shkatërruese

Flota amerikane ka prezantar luftanijen shkatërruese të quajtur USS Zumwalt. Kjo luftanija gjigante nisi të dielën shërbimin e saj në marinën amerikane. Ky shkatërrues amerikan e bën të pamundur kapjen e saj nga radari. Ajo ka në bordin e saj topa elektromagnetike apo me lazer, përveç a

No Pic available
  • 2016-10-16

FOTOT/ SHBA përuron shkatërruesin më të përparuar, USS Zumwalt

Luftanija më e përparuar teknologjikisht e flotës amerikane, e njëkohësisht më e madhja, nisi shërbimin e saj në Marinën amerikane pas një ceremonie zyrtare në Baltimorë. USS Zumwalt, e cila mban emrin e admiralit legjendar Elmo Zumwalt, do të shërbejë si pjesë e Komandës amerika

No Pic available
  • 2016-09-09

FOTOT/ SHBA tregon muskujt: Destrojeri i frikshëm amerikan, që kushton 4.3 miliardë dollarë

Ky është destrojeri më i madh dhe më i sofistikuar në SHBA. Destrojeri, kostoja e të cilit është plot 4.3 miliardë dollar, pritet të bashkohet me flotën e vendit. I quajtur Zumwalt, kjo anije nuk pikaset nga radarët. Ai është rreth 180 metra dhe peshon 15 mijë ton, ndërsa sistemi

No Pic available
  • 2016-09-09

SHBA tregon forcën: Destrojeri që kushton 4.3 miliardë USD

Foto 1 nga 14 Destrojeri më i madh dhe më i sofistikuar në SHBA pritet të bashkohet më në fund me flotën e vendit. Bëhet fjalë për destrojerin Zumwalt, që nuk pikaset nga radarët. Për koincidencë, destrojeri me 147 marinarë dhe oficerë në bord, ka një kapiten që quhet Jam

SHBA, anija luftarake e së ardhmes do të ketë kapiten James Kirk
  • 2016-05-23

SHBA, anija luftarake e së ardhmes do të ketë kapiten James Kirk

Përmes një reference të qëllimshme dhe mjaft argëtuese nga kinematografia, Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dorëzuar kapitenit James Kirk anijen më të rrezikshme të flotës, sigurisht atë të flotës amerikane dhe jo flotës yjore. Bëhet fjalë për gjuajtësin më të ri "USS Z

No Pic available
  • 2015-12-09

VIDEO/ Zumwalt, shkatërruesi më i madh i SHBA nis lundrimin

Luftanija më e madhe amerikane e të gjtiha kohërave e quajtur Zumwalt ka nisur dje për herë të parë lundrimin në lumin Kennebec. Ajo është anija më e fuqishme që ka prodhuar ndonjëherë amerika. Anija ka një peshë prej 14 mijë e 798 tonësh. Gjatësi prej 180 metrash, gjerësi pre