Rezultate te kerkimit per termin: +Zvezd

Meta: total 206 / total_found 206 / time 0.000 / keyword[0] zvezd / docs[0] 206 / hits[0] 287 /
No Pic available
  • 2017-05-24

Makina me targa greke del nga rruga, 5 të plagosur

Pesë persona janë plagosur në një aksident automobilistik. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Korçë-Kapshticë në afërsi të fshatit Zvezdë. Policia sqaron se një automjet tip Nissan me targa greke i drejtuar nga shtetasi Q.T, rreth 47 vjeç, ban

Mjeti del nga rruga; plagosen 5 persona
  • 2017-05-24

Mjeti del nga rruga; plagosen 5 persona

Një aksident me pasojë plagosjen e 5 personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Zvezdë të Korçës. Burime nga policia bën me dije se mjeti tip Nissan me targa greke ka dalë nga rruga. Për pasojë ka mbetur i lënduar shoferi, shtetasi Q.T, rreth 47 vjeç, banues në Cërrik dhe 4 p

No Pic available
  • 2017-05-24

Aksidenti me 5 të plagosur në Korçë, arrestohet drejtuesi i mjetit

Policia e Korçës ka arrestuar drejtuesin e automjetit që u aksidentua mëngjesin e sotëm në afërsi të fshatit Zvezdë. Në pranga ka rënë Qazim Tafa, 47 vjeç, banues në Elbasan, i cili akuzohet për veprën penale Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor. Ky i fundit duke drejtuar auto

Vodhën naftën e TAP-it, arrestohen 4 persona
  • 2017-05-23

Vodhën naftën e TAP-it, arrestohen 4 persona

Kapen në flagrancë duke vjedhur sasi të konsiderueshme nafte në disa mjete të parkuara,  të cilat kryenin punime për ndërtimin e gazsjellësit TAP. Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë 4 shtetas, dy prej të cilëve punonjës të një shoqërie private sigurimi në Korçë. Në pr

No Pic available
  • 2016-12-09

Pezullohet polici që dhunoi barbarisht të moshuarin pse i gruan

Pezullohet nga detyra efektivi i policisë së Kufirit në Korçë, Gjergji Gjorgji. Me gradën inspektor dhe me detyrë Ndihmës specialist kontrollor në Pustec, për Gjergji Gjorgjin kishte një kallëzim në SHÇBA për ushtrim dhune psikologjike dhe fizike. Policia e Korçës thotë se është

Kur Prishtina, 33 vjet më parë fitoi në Beograd dhe tifozët thërrisnin EHO EHO(Enver Hoxha)
  • 2016-12-08

Kur Prishtina, 33 vjet më parë fitoi në Beograd dhe tifozët thërrisnin EHO EHO(Enver Hoxha)

Shqiptarët e përtej kufirit e kanë dashur pa kushte Shqipërinë. Madje dhe nën qeverisjen e diktatorit më të madh shqiptar Enver Hoxha ata nuk rreshtën së mbajturi sytë nga shteti amë. Duke artikuluar në terminologjinë e përditshme, pavarësisht se ishin nën shtypjen e Jugosllavis

No Pic available
  • 2016-10-20

Shkullaku shkruan: Të hysh në konflikt prej Edi Ramës

“Tendenca për të devijuar një nevojë politike të Edi Ramës, (të ndërthurrur me trillet e një stari), në një debat identitar shqiptar- kosovar, rrezikon të krijojë një konflikt të paarsyeshëm dhe pa bazë reale mes Shqipërisë dhe Kosovës” shkruan analisti Armand Shkulla