Rezultate te kerkimit per termin: +Zvicr

Total: 2474
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.626Z

Zvicrës po i shtohet territori?

Pak kohë pasi që landi Baden Württemberg i Gjermanisë ka shprehur dëshirën për t`iu bashkuar Zvicrës (së paku sipas sondazheve të gazetave të atjeshme), tash edhe krahina autonome e Tirolit Jugor, në Itali, ka shprehur po këtë d&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.405Z

Godet Behrami: Jam zviceran dhe luaj për Zvicrën

Mesfushori kosovar i Zvicrës, Valon Behrami, ka hedhur poshtë spekulimet e medieve se ka pakënaqësi te kombëtarja helvetike. Behrami ka thënë se skuadra e Zvicrës është e bashkuar, ndërsa ka shtuar se ndihma e shtetit të Zvicrës, e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.507Z

Albert Bunjaki "dridhë" Zvicrën

Zvicranëve u ka hyrë frika e madhe se shumë shpejt të do të humbasin shqiptarët e Kombëtares se tyre. Pikënisje për këtë është largimi i Albert Bunjakit, sulmuesi që braktisi Zvicrën për të luajtur për Kosov&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.447Z

Festa e Argjentinaseve, pas ndeshjes me Zvicrën

Festa e Argjentinaseve, pas fitores ndaj Zvicrës Fitorja në minutat e fundit ndaj kombëtares së Zvicrës ka gëzuar tej mase futbollistët argjentinas dhe gjithë stafin e gjithë kësaj kombëtare. Në një video që është ngarku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.210Z

BE: Pezullohen negociatat me Zvicrën

BRUKSEL - Bashkimi Evropian i ka pezulluar për kohë të pacaktuar negociatat me Zvicrën, për pjesëmarrjen e saj në dy programe kërkimore, në paralajmërimin e parë të zemërimit pas referendumit zviceran me të cilin synohet ndalja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.789Z

Evropiani U17, pesë shqiptarë në formacionin e Zvicrës

Pesë futbollistë shqiptarë do të jenë pjesë e përfaqësueses U-17 të Zvicrës, për Kampionatin Evropian që mbahet në Maltë nga 9 deri më 21 maj. Ky fakt është bërë i ditur Federata e Futbollit e Zvicrës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.350Z

Kryeparlamentarja e Zvicrës pritet të vizitojë Kosovën

Kryetarja e parlamentit të Zvicrës, Maya Graf, në Kosovë pritet që gjatë muajit prill të vizitoj Kosovën. Lajmi u bë i ditur të hënën në Prishtinë gjatë një takimi ndërmjet kryetarit të Kuvendit të Republi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama