Rezultate te kerkimit per termin: +Zvicer

Meta: total 1000 / total_found 1533 / time 0.001 / keyword[0] zvicer / docs[0] 1533 / hits[0] 1982 /
Nga rruga te barku i avionit, si u grabitën 10 mln euro
  • 2019-04-10

Nga rruga te barku i avionit, si u grabitën 10 mln euro

Grabitja e një makine në dalje të një banke në kryeqytet, në shkurt të vitit 2015, ishte e para e një serie vjedhjesh të mjeteve të transportit të parave, me destinacion aeroportin e Rinasit. Po atë vit, në dhjetor 2015, objektivi i sulmit ishte një automjet në rrugën që të çon p

Volejboll femra, kombëtarja mposhtet edhe nga Austria
  • 2018-08-19

Volejboll femra, kombëtarja mposhtet edhe nga Austria

Ekipi kombëtar në volejboll për femra është mundur sot pasdite 3-0 (21-25, 16-25, 14-25) nga Austria, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian të rrjetës (Grupi B), ndeshje e luajtur në sallën sportive Feti Borova. Seti i parë nisi i ekuilibruar, teksa ekipi kuqezi

Kërkohej në Zvicër, arrestohet në Morinë 33 vjeçari kosovar
  • 2018-03-18

Kërkohej në Zvicër, arrestohet në Morinë 33 vjeçari kosovar

Policia e pikës së kalimit kufitar në Morinë ka arrestuar një 33-vjeçar nga Kosova, pasi ai rezulton të jetë në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia zvicerane. Astrit Thaçi, banues në Xërxë është dënuar me 18 muaj burgim për kryerjen e veprave penale Shkatërrimi i pronës, Përndj

Aksidenti i dy familjeve shqiptare në Zvicër, ndërron jetë 8-vjeçarja 
  • 2017-09-05

Aksidenti i dy familjeve shqiptare në Zvicër, ndërron jetë 8-vjeçarja 

ZVICER Një vajzë 8-vjecare, shqiptare nga Kosova ka ndërruar jetë si pasojë një aksidenti në Zvicër. Aksidenti ndodhi të shtunën në autostradën A5 në Kantonin Aargau, ndërsa u përplasën dy makina ku udhëtonin familje shqiptare. Vdekja e të miturës konfirmohet nga portali a

No Pic available
  • 2017-09-05

Shqiptari arratiset nga burgu

Një shqiptar është arratisur nga burgu i Friborg në Zvicer të shtunën e 2 shtatorit. Personi i identifikuar me emrin Bashkim.L konsiderohet si një nga të dënuarit më të rrezikshëm dhe mendohet se për arratisjen është ndihmuar nga disa persona jashtë burgut. Portali Blick.ch ka publik

No Pic available
  • 2017-08-01

Zbulohet emri i parë i besuar i Metës që nis punën në Presidencë

Me anë të një deklarate për media është bërë publik emri i zyrtarit të parë që do të punoje ne Presidencë pas marrjes se detyrës nga Ilir Meta. Ai është Alqi Blloko dhe do të mbajë postin e Sekretarit të Përgjithshëm të Institucionit të Presidentit të Republikës. CV E ALQI B

No Pic available
  • 2017-05-07

Arrestohet në Morinë kosovari i kërkuar nga Zvicra për vjedhje me armë

Policia kufitare e Morinës ka vënë në pranga një 25 vjeçar nga Kosova i shpallur në kërkim nga Zvicra. Blutë bënë  arrestimin provizor, me qëllim ekstradimi të shtetasit  Benjamin A, banues në Kunushec. Ky shtetas u kap në hyrje të S.P.K Morinë, ku gjatë regjistrimit në