Rezultate te kerkimit per termin: +Zvicrs

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] zvicrs / docs[0] 51 / hits[0] 89 /
No Pic available
  • 2011-08-06

Përfaqësueses së Zvicrës i shtohet edhe një shqiptar

Beg Ferati është shqiptari i ftuari i radhës i përfaqësueses së Zvicrës. Kjo për ndeshjen testuese kundër Lichtenchteinit që zhvillohet më 10 gusht. Ferati kështu e ka rritur në 7 numrin e futbollistëve shqiptar që kanë veshur fanellën e përfaqësueses zviceriane, pas Behramit, Bun

No Pic available
  • 2010-09-01

Prinzhorn dhe muzeu i parë i çmendurisë

Psikologu Sheldon Litt, me teoritë e tij të mbështetura tek psikologjia kulturore, argumenton se arti nuk është neurozë A sht vepr arti, arti i t rregulluarve? A ndikon rregullimi psikik n destinacionin e veprs s pikturs? A sht komunikuese vepra e artistit t smur? Kto jan nj

No Pic available
  • 2010-09-01

Severine Cornamusaz

“Zemr kafshe”, prtej mentalitetit patriarkal Severine Cornamusaz, regjisorja zvicerane e filmit “Zemr kafshe”, tregon detajet e realizimit t nj filmi n qendr t t cilit sht marrdhnia mes nj burri e nj gruaje, t cilt jetojn t izoluar n alpe. I vlersuar me mimin filmi m i mir pr

No Pic available
  • 2010-08-24

Targa false të Zvicrës shëtisin në Tiranë

Autoritetet zvicerane njoftojn t alarmuar policin shqiptare q t marr masa N rrugt e Shqipris, nj numr i madh i shoferve drejtojn makina me targa zvicerane, edhe pse kmba e tyre nuk ka shkelur kurr n Zvicr. Ky fakt sht vn re nga inspektor dhe vizitor zviceran. Ditt e fundit atyre u ka rn n sy edhe f

No Pic available
  • 2010-08-24

Dosja  për Del Ponten, 12 faqe dëshmi

Gjykata ku punoi pr tet vjet i hap dritn jeshile ndjekjes penale, pas akuzave pr abuzime Karla del Ponte, ish-kryeprokurorja e Gjykats Ndrkombtare pr ish-Jugosllavin, personi q drgoi pas hekurave t burgut disa nga drejtuesit e luftrave n Ballkan, duket se ka shqetsuar Tribunalin Ndrkombtar t OKB-s

No Pic available
  • 2010-08-24

OKB, më 14 shtator nis debati për Kosovën

Nju Jork Publikohet axhenda e punimeve t Asambles s Prgjithshme Zyrtarisht, punimet e sivjetme t Asambles s Prgjithshme t OKB-s do t hapen pasdite m 14 shtator, ndrkaq takimet m t rndsishme do t fillojn nga data 23 shtator kur fillon debati i prgjithshm. Punimet do t vazhdojn deri m 30 shtator gjat

No Pic available
  • 2010-08-21

Shpikja e shqiptarit njihet me ligj në Zvicër

Pas nj viti debati dhe analizash, Komisioni Federal miraton aplikimin e protezave pr qent I riu 26-vjear nga Tetova, Shptim Shaqiri, sht autori i zbulimit t protezave pr qent. Tashm pajisja sht miratuar t jet pjes e “pajisjeve” mjeksore apo metodave t prdorimit pr t gjith shtetasit zvic