Rezultate te kerkimit per termin: +Zvicrs

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Zvicerant votojn n referendumin pr minare

Zvicerant po votojn sot n referendumin pr at se a duhet t ndalohet ndrtimi i minareve n Zvicr, t cilat nga partit e krahut t djatht konsiderohen si simbol i islamit militant. Kjo fushat, e kryesuar nga Partia Popullore Zvicerane (SVP), e cila gjat viteve t kaluara n vazhdimsi kafushat kundr imigran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

Vota pr jotoleranc

Vota e zviceranve, pr t ndaluar ndrtimin e minareve n vendin e tyre, ka vendosur n qendr t vmendjes prarjet politike dhe sociale n Zvicr dhe mund t jet nj paralajmrim pr forcimin e ri t popullistve e t ndjenjave kundr emigrantve. Vendimi i papritur dhe pjesmarrja e lart e votuesve n referendumin e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Polanski lirohet me kusht

Gjykata zvicerane ka pranuar q regjisori i filmit Roman Polanski t lirohet me kusht pasi ka paguar kaucion n vler prej 4.5 milion dollar. Polanski ishte arrestuar pr shkak t nj akuze t ngritur n SHBA pr abuzim seksual t fmijve. Gjykata ka thn se Polanski mund t rrij edhe n shtpin e tij n alpet e Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.433Z

Targa false të Zvicrës shëtisin në Tiranë

Autoritetet zvicerane njoftojn t alarmuar policin shqiptare q t marr masa N rrugt e Shqipris, nj numr i madh i shoferve drejtojn makina me targa zvicerane, edhe pse kmba e tyre nuk ka shkelur kurr n Zvicr. Ky fakt sht vn re nga inspektor dhe vizitor zviceran. Ditt e fundit atyre u ka rn n sy edhe f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Lajme nga Baseli, si e lanë Vaçe Zelën?!

M 23 maj, nj ekip nga Ministria e Kulturs kan shkuar n Bazel t Zvicrs, m’u aty ku jeton legjenda e kngs s leht shqiptare, Vae Zela. Qllimi ishte promovimi i albumit special muzikor q ministria ka prgatitur, financuar vet pr kngtaren. Albumi mbante titullin “Vae Zela l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Zvicra ‘ndalon minaret‘

Agjensia zviceriane e lajmeve njoftoi se rezultatet e referendumit q u zhvillua t dieln, tregojn se shumica e votuesve e kan mbshtetur masn e ndalimit pr ndrtimin e minareve. 57% e votuesve e kan mbshtetur kt mas. Sondazhet n prag t ktij referendumi kishin treguar se shumica e votuesve do t kundrs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Kouchner kritikon Zvicrn

Ministri i Jashtm i Francs, Bernard Kouchner, ka kritikuar rezultatin e referendumit n Zvicr, pr ndalimin e ndrtimit t minareve n kt vend. Ai theksoi se sht i shokuar nga ky vendim, i cili sipas tij dshmon pr munges t tolerancs dhe shtoi se ky vendim duhet t shfuqizohet. N referendumin e dits s di

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama