Rezultate te kerkimit per termin: +Zyba

Meta: total 180 / total_found 180 / time 0.000 / keyword[0] zyba / docs[0] 180 / hits[0] 309 /
Zbulohet djathë me myk, AKU mbyll baxhon në Gjirokastër (Foto)
  • 2018-08-20

Zbulohet djathë me myk, AKU mbyll baxhon në Gjirokastër (Foto)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit mbyll një baxho në Gjirokastër, pasi ka zbuluar se djathi ishte me myk. Inspektorët e AKU-së konstatuan se shtetasi Edmond Zyba tregtonte nënproduktet e qumështit pa asnjë lloj etikete si dhe në kushte të rënda higjeno-sanitare. Nga ky kontroll, trupa inspe

Së shpejti botohet vepra e plotë e Isuf Luzajt
  • 2018-01-09

Së shpejti botohet vepra e plotë e Isuf Luzajt

Instituti i Studimit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit (ISKK) lajmëron botimin për së afërmi të 6 librave filozofik të filozofit, shkrimtarit e poetit Isuf Luzaj (1913-2000), një ndër personalitete e shquara të mendimit shqiptar. I anatemuar gjatë diktaturës dhe i mërguar Luzaj që

No Pic available
  • 2017-06-06

Beogradi me fushatë të egër kundër Haradinajt, toleron posterët e Albin Kurtit

Vija e vetme e Kuqe, slogani i Lëvizjes Vetëvendosje, me fotografi të Albin Kurtit dhe tre kandidatëve të tjerë për deputetë, është vendosur edhe në afërsi të Preshevës komunës serbe të banuar me shqiptarë Billbordat e Lëvizjes Vetëvendosje nuk janë shqetësim për Serbinë, e c

DOSJA / Prokuroria kërkon 37 vjet burg për kultivuesit e kanabisit në Ersekë
  • 2017-02-22

DOSJA / Prokuroria kërkon 37 vjet burg për kultivuesit e kanabisit në Ersekë

Prokuroria e Korçës ka kërkuar dënimin me 37 vjet burg për 5 persona, të akuzuar për organizim dhe bashkëpunim në kultivimin e disa parcelave me lëndë narkotike kanabis sativa në zonën e Ersekës. Në total, numri i bimëve që iu zbuluan këtij grupi në korrik 2016, arrinte në rreth

No Pic available
  • 2016-12-01

Me 500 mijë lekë e liroj, si avokatja që paguhet nga shteti zhvat familjarët

Një avokate e caktuar kryesisht nga shteti në një proces gjyqësor, u ka kërkuar 50.000 lekë familjarëve të një të arrestuari, me qëllim për ta liruar dhe përfaqësuar në gjykatë. Shpenzimet e avokatëve kryesisht mbulohen nga shteti dhe ata nuk duhet t’u kërkojnë të holla të

Fiks Fare/ Avokatja që paguhet nga shteti kërkon edhe 65.000 lekë nga familjarët
  • 2016-12-01

Fiks Fare/ Avokatja që paguhet nga shteti kërkon edhe 65.000 lekë nga familjarët

Një avokate e caktuar kryesisht nga shteti në një proces gjyqësor, u ka kërkuar 50.000 lekë familjarëve të një të arrestuari, me qëllim për ta liruar dhe përfaqësuar në gjykatë. Shpenzimet e avokatëve kryesisht mbulohen nga shteti dhe ata nuk duhet t’u kërkojnë të holla

Fiks Fare, avokatja që paguhet nga shteti zhvat familjarët
  • 2016-11-30

Fiks Fare, avokatja që paguhet nga shteti zhvat familjarët

Një avokate e caktuar kryesisht nga shteti në një proces gjyqësor, u ka kërkuar 50.000 lekë familjarëve të një të arrestuari, me qëllim për ta liruar dhe përfaqësuar në gjykatë. Shpenzimet e avokatëve kryesisht mbulohen nga shteti dhe ata nuk duhet t’u kërkojnë të holla të