Rezultate te kerkimit per termin: +Zylyftari

Meta: total 353 / total_found 353 / time 0.000 / keyword[0] zylyftari / docs[0] 353 / hits[0] 573 /
Protesta, banorët fajësojnë makineritë e TAP: Na shkatërruan rrugën!
  • 2018-02-16

Protesta, banorët fajësojnë makineritë e TAP: Na shkatërruan rrugën!

Banorët e fshatit Fushë-Peshtan, të njësisë administrative Vërtop në Berat, kanë dalë në protestë këtë të premte. Ata kanë bllokuar rrugën si shenjë proteste ndaj mjeteve të rënda të TAP, pasi gjatë punimeve për ndërtimin e gazsjellësit kanë nxjerrë jashtë përdorimit rr

No Pic available
  • 2017-11-08

Vrau komisarin Arben Zylyftari, lirohet pas 17 vitesh burg Genc Tafili

Gjykata e Krujës ka liruar pas 17 vitesh burg Genc Tafilin, vëllain e Admir Tafilit. Genc Tafili është liruar me kusht nga gjykata e Krujës pasi kreu 17 vite burg, nga 25 vite burg që ishte dënuar për vrasjen e komisarit të policisë Arben Zylyftari. Nga organi i akuzës mësohet se prokuro

KLD verifikon lirimin e Tafilit, i dënuar për vrasjen e Arben Zylyftarit
  • 2017-11-08

KLD verifikon lirimin e Tafilit, i dënuar për vrasjen e Arben Zylyftarit

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka nisur procedurat për verifikimin e vendimit të Gjykatës së Krujës, e cila të martën liroi nga burgu Genc Tafilin. Tafili është i dënuar me 25 vite burg për vrasjen e kreut të policisë së Shkodrës, Arben Zylyftari, ngjarje e ndodhur në vitin 2000 n

Lirimi me kusht i Genc Tafilit, Meta: KLD të nisë verifikimin
  • 2017-11-07

Lirimi me kusht i Genc Tafilit, Meta: KLD të nisë verifikimin

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas lirimit para kohe nga burgu të Genc Tafilit, vëllai i Admir Tafilit, personi që porosiste vrasje me pagesë nga burgu. Genc Tafili ka qenë i dënuar me 25 vjet heqje lirie për vrasjen e komisarit të policisë, Arben Zylyftari në vitin 2000 dhe në total ki

Lirohet pas 17 vitesh burg Genc Tafili, vrasësi i komisar Zylyftarit
  • 2017-11-07

Lirohet pas 17 vitesh burg Genc Tafili, vrasësi i komisar Zylyftarit

Gjykata e Krujës ka liruar më kusht Genc Tafilin, vëllain e Admir Tafilit. Personi në fjalë ka qenë i dënuar me 25 vjet heqje lirie për vrasjen e komisarit të policisë, Arben Zylyftari në vitin 2000 dhe në total kishte kryer 17 vjet. Nga organi i akuzës mësohet se prokuroria ka qenë k

No Pic available
  • 2017-11-01

Prefektët e Shqipërisë, ja kush u shkarkua dhe kush u emërua

Brenda pak orësh kryeministri Edi Rama firmos shkarkimin njëherësh të 12 prefektëve në qarqe dhe urdhëron emërimin e 12 prefektëve të rinj, që vijnë nga radhët e kolonelëve në rezervë Prefekti i Tiranes Iku Admir Abrija – U emërua Suzana Jahollari Prefekti i Kukësit

No Pic available
  • 2017-08-16

Berati ndër qarqet më të prekura nga zjarret, kërkohet bashkëpunim

Komisioni i Emergjencave Civile në Qarkun e Beratit është mbledhur këtë të mërkurë për situatën e zjarreve. Në takim të pranishëm ishin përfaqësues të Ministrisë së Punëve të Brendshme si dhe drejtues të 5 Bashkive të qarkut të cilët bën një analizë të situatës dhe dëme