Rezultate te kerkimit per termin: +Zylyftarit

Meta: total 93 / total_found 93 / time 0.000 / keyword[0] zylyftarit / docs[0] 93 / hits[0] 176 /
No Pic available
  • 2017-11-08

Vrau komisarin Arben Zylyftari, lirohet pas 17 vitesh burg Genc Tafili

Gjykata e Krujës ka liruar pas 17 vitesh burg Genc Tafilin, vëllain e Admir Tafilit. Genc Tafili është liruar me kusht nga gjykata e Krujës pasi kreu 17 vite burg, nga 25 vite burg që ishte dënuar për vrasjen e komisarit të policisë Arben Zylyftari. Nga organi i akuzës mësohet se prokuro

KLD verifikon lirimin e Tafilit, i dënuar për vrasjen e Arben Zylyftarit
  • 2017-11-08

KLD verifikon lirimin e Tafilit, i dënuar për vrasjen e Arben Zylyftarit

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka nisur procedurat për verifikimin e vendimit të Gjykatës së Krujës, e cila të martën liroi nga burgu Genc Tafilin. Tafili është i dënuar me 25 vite burg për vrasjen e kreut të policisë së Shkodrës, Arben Zylyftari, ngjarje e ndodhur në vitin 2000 n

Lirohet pas 17 vitesh burg Genc Tafili, vrasësi i komisar Zylyftarit
  • 2017-11-07

Lirohet pas 17 vitesh burg Genc Tafili, vrasësi i komisar Zylyftarit

Gjykata e Krujës ka liruar më kusht Genc Tafilin, vëllain e Admir Tafilit. Personi në fjalë ka qenë i dënuar me 25 vjet heqje lirie për vrasjen e komisarit të policisë, Arben Zylyftari në vitin 2000 dhe në total kishte kryer 17 vjet. Nga organi i akuzës mësohet se prokuroria ka qenë k

No Pic available
  • 2017-03-30

Përplasje me LSI, këshilltarët socialistë braktisin mbledhjen

Në Berat, këshilltarët e PS kanë bojkotuar mbledhjen e Këshillit bashkiak, në shenjë proteste ndaj kryebashkiakut Petrit Sinaj, nga radhët e LSI. Socialistët thonë se kreu i Bashkisë, po ushtron presion përmes heqjes së specialistëve të PS nga puna, ndërsa Bashkia nuk ofron më shër

Vrasësit me pagesë, Tafili: Nuk kam lidhje me krimet e Kristi Pines
  • 2016-09-22

Vrasësit me pagesë, Tafili: Nuk kam lidhje me krimet e Kristi Pines

Kreu i bandës që akuzohet për vrasje me pagesë me porosi nga burgu, Admir Tafili, ka rrëfyer për njohjen e tij me Kristi Pinen dhe pazaret që bënin së bashku. Në dëshminë e tij të dhënë gjatë seancës gjyqësore, Tafili ka mohuar se nuk është i përfshirë në vrasje dhe krimet pë

UET akordon bursa per femijet e policeve te rene ne detyre
  • 2014-09-10

UET akordon bursa per femijet e policeve te rene ne detyre

e Merkure 10 Shtator 20141213 pm p classwp-caption-text Dje gjate ceremonise per bursat ne UETbrbrDhenia e bursave per femijet e policeve te rene ne krye te detyres eshte kthyer tashme ne nje tradite te pervitshme ne Universitetin Europian te Tiranesbr Gjate nje ceremonie te

No Pic available
  • 2014-09-09

Bursa për 50 fëmijët e policëve të vrarë, UET përzgjedh vajzën e Arben Zylyftarit

Tiranë - Enis Zylyftari, vajza e ish-Drejtorit të Policisë së Shkodrës, Arben Zylyftarit, vrarë 14 vjet më parë, është njëra prej 50 studentëve, fëmijë të policisëve të vrarë në detyrë, që UET iu ka ofruar bursa për të ndjekur studimet. Bursa u afruan në bashkëpunim me Minis