Rezultate te kerkimit per termin: +Zyrs

Meta: total 181 / total_found 181 / time 0.000 / keyword[0] zyrs / docs[0] 181 / hits[0] 215 /
TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!
  • 2018-09-04

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!

Jagoda Marinic, autore e shkrimit Turizmi sht nj fest tregtimi gjat gjith vitit: festivale elektro, ngjarje sportive, udhtime me transoqeanik. Qyteteve u merret fryma nga masa e turistve. Un e shoh kt zhvillim prej vitesh n Kroaci. Ésht e thjesht t’ia rrissh vlern ktij vendi: Mjafton vetm nat

Gjermani, kontrolle kundër islamistëve të dyshuar si terroristë
  • 2017-12-15

Gjermani, kontrolle kundër islamistëve të dyshuar si terroristë

Pjestar t njsive speciale dhe 130 polic kontrolluan n Berlin dhe n landin Saksoni-Anhalt banesat e islamistve t dyshuar. Hetimet, sipas t dhnave t Prokuroris s Prgjithshme t Berlinit drejtoheshin kundr katr t akuzuarve n moshn 18 dhe 21 vje. Ata akuzohen pr antarsi n milict e terrorit IS dhe prgatit

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës
  • 2015-12-08

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës

 Nga Albana M. Lifschin Ishim instaluar me grupin e xhirimit tek Qendra e Madhe Kulturs, apo Piramida, siç i thon, dhe po filmonim nj program pr missin e par shqiptar. At koh piramida nuk ishte aq e populluar dhe ne t RTVSH, na shrbente si studio n raste intervistash apo programesh t shkurtra. Po

Mbledhja e qeverise mbyllet konsullata e Shqiperise ne Nju Jork
  • 2014-04-23

Mbledhja e qeverise mbyllet konsullata e Shqiperise ne Nju Jork

Transmetuar me 23042014 - 1709 Foto arkiv PUBLICITET Tirane 23 prill 2014 NOAal- Ne mbledhjen e sotme te qeverise te drejtuar nga zevendeskryeministri Niko Peleshi jane miratuar nje sere vendimeshbr br Nder to spikat miratimi ne pari

Vorpsi: Rama po fsheh t shkuarn e rilindasve t tij. Reagon Qeveria
  • 2014-03-31

Vorpsi: Rama po fsheh t shkuarn e rilindasve t tij. Reagon Qeveria

Partia Demokratike akuzon Kryeministrin Edi Rama se po prpiqet t mbuloj t shkuarn e disa prej zyrtarve t emruar dhe q jan denoncuar nga opozita pr shprdorim detyre apo korrupsion. Zdhnsja e PD-s Laura Vorpsi theksoi se Rama po merr n mbrojtje drejtuesit e dnuar nga gjykatat, duke iu referuar drej

No Pic available
  • 2012-03-04

Debati Topi-Topalli mbi gjuhen tregon perplasjet e forta ne PD

Java e dyt e tetorit u karakterizua nga nj debat i ashpr n distanc mes dy krerve m t lart t Shtetit, prkatsisht Kryetars s Kuvendit, Jozefina Topalli dhe Presidentit t Republiks, Bamir Topi. Dy eksponentt e lart njkohsisht dhe antar t s njsts parti, asaj Demokratike, nuk kan kursyer akuzat dhe k

No Pic available
  • 2010-09-02

Mjegull politike mbi Moskë

Rusin mund ta krcnoj revolucioni. Kriza financiare e ka tronditur thell popullaritetin e Putinit dhe Medvedevit, ndrsa paaftsia e tyre e plot n luftn kundr zjarreve katastrofale t ksaj vere n Rusi e ka tronditur edhe m shum besimin e rusve tek udhheqsit e tyre. Era, vapa dhe zja