Rezultate te kerkimit per termin: +Zyrs

Total: 174
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Rajmond Kola, në krye të Parkut të Butrintit

Emrimi Drejtor i Zyrs s Administrimit dhe Koordinimit t Gjirokastrs Rajmond Kola u emrua dje drejtor i Parkut Kombtar Antik t Butrintit, pas pezullimit nga detyra t arkeologut Ylli Cerova. Rajmond Kola njihet si korrespondenti shqiptar i “Zrit t Ameriks” prej 15 vjetsh n kt detyr, si dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.614Z

Angli, bomb zyrs s taksave, burg shqiptarit

Një emigrant shqiptarë i cili ngjalli panik në zyrën e taksave duke dërguar nëpërmjet postës një pako bombë është dënuar me 15 muaj burg. Armand Myrto banues në Londër gjashtë vjet mëparë dërgoi pakon bombë në zyrat e taksave duke detyruar pesonelin e sigurisë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.352Z

Nisma, Miqësisht me mjedisin për një plazh turistik

Nj grup t rinjsh u mblodhn disa dit m par n plazhin e Golemit pr promovimin e projektit “Miqsisht me mjedisin pr nj plazh turistik”. Aktiviteti u zhvillua n bregdet pr t qen sa m afr pushuesve dhe pr t pasur nj mbulim t zons ku do t realizohet projekti. Ky projekt rea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Kërcënon me thikë punonjësin e pasaportave, ndalohet 33-vjeçari

Crrik I vonohet pasaporta biometrike, tenton t gjuaj me thik punonjsin e regjistrimit t aplikimeve pr karta identiteti dhe pasaporta biometrike n qytetin e Crrikut. Sipas burimeve zyrtare t policis lokale, pasditen e s hns u arrestua n flagranc A.Lami, 33 vje, banues n Crrik, pasi n orn 14:30, ka f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.446Z

Feith: Shqipëria e Kosova në perspektivën e BE

Shqipria ka prpara dy perspektiva t mdha, at t bashkpunimit rajonal dhe procesin e afrimit drejt integrimit n Bashkimin Europian. Kjo ka qen deklarata e shefit t Zyrs Civile n Kosov Peter Feith gjat nj konference t prbashkt pr shtyp me Ministrin e Punve t Jashtme Ilir Meta. "Shqipria dhe Kosova

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Shqipëria në NATO, Berisha falënderon Ficxherald

Kryeministri Sali Berisha zhvilloi dje nj takim me Komandantin e Komands s Forcs s Bashkuar t NATO-s, n Napoli, Admiralin Mark Ficxherald, i cili ndodhej n Shqipri me rastin e mbylljes s Prezencs s NATO-s n Shqipri. Pasi uroi przemrsisht mirseardhjen dhe prfundimin me sukses t pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.951Z

Shpërthim në Mitrovicë, 6 të plagosur

T paktn 6 persona jan plagosur n nj shprthim q ndodhi sot rreth ors 10 n lagjen e Boshnjakve n veri t Mitrovics. Mediat serbe flasin madje pr nj shifr deri n 12 t lnduar. Agjencia serbe e lajmeve Tanjug bn t ditur se n incidentin n lagje t boshnjakve ka humbur nj person, mjeku i spitalit t Mitrovics

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama