Rezultate te kerkimit per termin: +Zyra +Federale

Meta: total 689 / total_found 689 / time 0.001 / keyword[0] zyra / docs[0] 30865 / hits[0] 39593 / keyword[1] federale / docs[1] 7779 / hits[1] 10863 /
No Pic available
  • 2017-05-28

Gjermania i jep afat dyjavor Turqisë për bazën ajrore ncirlik

Qeveria gjermane i ka dhënë një afat dyjavor qeverisë turke që të lejojë deputetët e Bundestagut që të zhvillojnë një vizitë në bazën ajrore ncirlik, që ndodhet në provincën jugore të Adanasë, raporton gazetar Der Spiegel. Më 15 maj, Turqia hodhi poshtë kërkesat e ligjvënësv

Gjermani, Bundestagu vendos ashpërsimin e ligjit të azilit
  • 2017-05-20

Gjermani, Bundestagu vendos ashpërsimin e ligjit të azilit

Arrest dëbimi, pranga elektronike e implantuar, kontrollimi i telefonave celularë të refugjatëve – me votat e koalicionit qeverisës u miratua ligji i diskutueshëm për azilin. Rregullat e reja hasin në kritika të ashpra. Azilkërkuesit e refuzuar në të ardhmen mund të kthehen më sh

No Pic available
  • 2017-05-04

Gjermania mbështetje e mëtejshme për rritjen ekonomike dhe nxitjen e punësimit

Rritet mbështetja e Gjermanisë ndaj qeverisë shqiptare për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik, rajonal dhe punësimin, si dhe për të sjellë më shumë shqiptarë pranë punës. Krahas projekteve ekzistuese Qeveria Federale ka vënë në dispozicion edhe një fond tjetër prej gjashtë milion

No Pic available
  • 2017-03-30

Ivanka Trump zyrtarisht i bashkohet administratës së babait

Ivanka Trump zyrtarisht i është bashkuar administratës së babait të saj si punonjëse e papaguar, me titullin Asistente e Presidentit, bëri të ditur Shtëpia e Bardhë. Zonja Trump tha se do të shërbejë pa pagesë, pasi planet e saj për të shërbyer në një kapacitet më joformal janë

Qeveria turke ka spiunuar kundërshtarët e saj në Gjermani
  • 2017-03-29

Qeveria turke ka spiunuar kundërshtarët e saj në Gjermani

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas De Maiziere, tha se Turqia nuk do të lejohet t’i spiunojë turqit që jetojnë në Gjermani. Sipas disa raporteve, shërbimi turk i inteligjencës i ka dorëzuar shërbimit homolog gjerman një listë të njerëzve që dyshohet se mbështesin një l

No Pic available
  • 2017-03-20

Kush është David Rockefeller dhe pasuria që zotëron?

Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller që ndërroi jetë këtë të hënë, lindi më 12 qershor të vitit 1915 në Man

No Pic available
  • 2017-03-16

Kryediplomati Tillerson, i gatshëm të pranojë shkurtimet në buxhet

Sekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson thotë se është i gatshëm të pranojë shkurtimet mjaft dramatike të propozuara nga Presidenti Donald Trump për buxhetin e Departamentit të Shtetit, duke thënë se niveli i shpenzimeve që janë ndërmarrë kryesisht vitin e fundit është thjesht i