Rezultate te kerkimit per termin: +Zyrn +Juridike

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Topi-partive politike: Jepni sugjerime pr antart

Presidenti i Republiks Bamir Topi u ka drguar nj letr t gjitha partive parlamentare n vend, duke iu krkuar sugjerime lidhur me przgjedhjen e kandidaturave pr antar t Gjykats s Lart. Partit politike kan t drejt t paraqesin sugjerimet e tyre pran grupit t puns, deri me dat 30 qershor. N prfundim t g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.654Z

Hipoteka: Pengesë ligjore ndaj tentativave të Ramës për tjetërsimin e pronave

Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme ka hedhur poshtë akuzat ndaj saj se ka abuzuar Zyra e Regjistrimit t Pasurive t Paluajtshme ka hedhur posht akuzat ndaj saj se ka abuzuar dhe bllokuar pronn e nj familjeje pa t drejt. N nj njoftim zyrtar t Zyrs s Regjistrimit t Pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.350Z

Vendimi zyrtar i Kushtetueses: Gjyqtarët tanë të mbajnë makinat

Argumenti i Kushtetueses: Makinat mbrojnë jetën e gjyqtarëve Pavarsisht vendimit t qeveris q do zyrtar i shtetit t dorzoj makinat zyrtare, Gjykata Kushtetuese u dha dje t drejt gjyqtarve q t’i mbajn ato. Kushtetuesja zbardhi vendimin pr mos heqjen e makinave pr gjyqtart.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Prokuroria, probleme me KLSH-në dhe doganat

Akuza: Kallzimet nuk i sjellin me parametrat ligjor dhe juridik, por vetm me shifra ekonomike Prokuroria ka probleme serioze me kallzimet e Kontrollit t Lart t Shtetit dhe Doganave. Shumica e dosjeve t KLSH-s jan pushuar, ndrsa doganat i sjellin me shum vones, vetm pr t’u justifikuar pr kontr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Biblioteka Kombëtare, kur lexonin bujarët shqiptarë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, e themeluar në korrikun e 1920-s, si institucion i parë shtetëror, publik e laik Kur dija pr shqiptart ka qen zotruese dhe pasioni pr librat sht par si shtje trashgimie!? Nse i referohemi zyrtarisht shtetit shqiptar, institucionet bibl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama