Rezultate te kerkimit per termin: +Zyrtart

Meta: total 307 / total_found 307 / time 0.000 / keyword[0] zyrtart / docs[0] 307 / hits[0] 359 /
No Pic available
  • 2017-10-11

Vishegradi mbështet Shqipërinë: Datë sa më të shpejtë për negociatat

Vendet anëtare të BE në Evropën Qendrore dhe Lindore mbështesin hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Në konferencën vjetore të Ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve të Vishegradit dhe atyre të Ballkanit Perëndimor që u mbajt në Budapest dhe ku i prani

DOSJA E PLOTE/ Ja shkeljet e ish-ministrave dhe këshilltarëve të Berishës
  • 2015-12-28

DOSJA E PLOTE/ Ja shkeljet e ish-ministrave dhe këshilltarëve të Berishës

Ministria e Energjisë dhe Industrisë çoi në prokurori dosjen e privatizimit të Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes SDëmi ekonomik i shkaktuar shtetit shqiptar me këtë privatizim është 414 milionë euro. Kjo shumë ka dalë pas auditimit të kryer nga vetë Ministria si kundërpër

Ekonomitë e vendeve në zhvillim
  • 2015-06-16

Ekonomitë e vendeve në zhvillim

Vitet e fundit, parashikimi ekonomik për shumë vende në zhvillim ishte pozitiv. Por Banka Botërore ka ulur parashikimet e saj për vitin 2015, duke thënë se këto vende tani përballen me një sërë sfidash të vështira. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Joe De Capua ka përgatitur rapo

Zyrtarët e Shtetit më nuk do të Verifikohen nga AKI-ja
  • 2015-03-03

Zyrtarët e Shtetit më nuk do të Verifikohen nga AKI-ja

Zyrtartë e shtetit më nuk do të verifikohen më nga zyrtarët e AKI-së ngaqë Departamenti për Verifikim i kësaj agjencie tashmë do të jetë institucion i pavarur në kuadër të Qeverisë së Kosovës. Shndërrimin

Kadaj-Bujupi: Qytetarët të papunë, zyrtartë e shtetit me nga pesë vende pune
  • 2015-01-05

Kadaj-Bujupi: Qytetarët të papunë, zyrtartë e shtetit me nga pesë vende pune

Shefja e Grupit parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi ka theksuar se përderisa në Kosovë brenda katër viteve janë regjistruar mbi 7000 kosovarë të rinjë, të kualifikuar ata vazhdojnë të jenë të papunë, ndërkaq zyrtarë të lartë të shtetit vazhdojnë të mbajnë deri në pes

Kadaj-Bujupi: Qytetarët të papunë, zyrtartë e shtetit me nga pesë vende pune
  • 2015-01-05

Kadaj-Bujupi: Qytetarët të papunë, zyrtartë e shtetit me nga pesë vende pune

Shefja e Grupit parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi ka theksuar se përderisa në Kosovë brenda katër viteve janë regjistruar mbi 7000 kosovarë të rinjë, të kualifikuar ata vazhdojnë të jenë të papunë, ndërkaq

No Pic available
  • 2014-09-23

S'deklaruan në kohë pasurinë, Ganajgjobë Stratobërdhës dhe 9 zyrtarëve

TIRANE - Dhjetë zyrtarë të niveleve të ndryshme drejtuese janë gjobitur nga Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave (ILDKPKI) me shuma nga 50 mijë deri në 100 mijë lekë, pasi nuk kan&e