Rezultate te kerkimit per termin: +Zyrtarve

Meta: total 180 / total_found 180 / time 0.000 / keyword[0] zyrtarve / docs[0] 180 / hits[0] 218 /
No Pic available
  • 2017-07-28

PD drejt finalizimit të dy raporteve për zgjedhjet e 25 qershorit

Partia Demokratike është drejt finalizimit të dy raporteve që do ti dorëzohen OSBE-së dhe institucioneve të tjera ndërkombëtarë, për parregullsitë  e pretenduara në procesin gjedhor të 25 qershorit. Raporti i parë detajon fakte dhe prova  për manipulimin sipas tyre të zgje

No Pic available
  • 2017-02-21

Kukan kundër bojkotit: Keni ende punë për të bërë në Kuvend

Bojkoti që opozita i ka bërë punimeve të parlamentit ka shkaktuar reagimin e zyrtarve të Bashkimit Europian. Pas deklaratës së zëdhënëses së Komisionit Europian Maja Koçijançiç edhe eurodeputeti Eduard Kukan ka theksuar se opozita duhet të rikthehet në Kuvend e ta zhvilloj prej aty d

No Pic available
  • 2016-10-08

Hyn në fuqi vettingu, magjistratët hetim integritetit & pasurisë

E shtuna e 8 Tetorit 2016 do të mbahet mend gjatë nga ata që punojnë në sistemin aktual të drejtësisë dhe ata që do të duan të hyjnë në institucionet e reja. Pavarësisht ankimimit të PD në Gjykatë Kushtetuese ligji për Rivlerësimin e Gjyqtarëve  dhe Prokurorve dhe vendimit që d

No Pic available
  • 2016-10-08

Hyn në fuqi vettingu, magjistratët do hetohen për pasurinë

Më në fund gjyqtarët dhe prokurorët do të heton për çdo qindarkë pasuri të pajustifikuar dhe integriteti i tyre profesional e personal do të kalojë nga filtrat e ligjit për rivlerësimin. Me hyrjen në fuqi të ligjit të pagëzuar nga ndërkombëtarët si vetting, çdo punonjës i siste

Hyn në fuqi vettingu, magjistratët në sitë për integritetin & pasurinë
  • 2016-10-08

Hyn në fuqi vettingu, magjistratët në sitë për integritetin & pasurinë

E shtuna e 8 tetorit 2016 do të mbahet mend gjatë nga ata që punojnë në sistemin aktual të drejtësisë dhe ata që do të duan të hyjnë në institucionet e reja. Pavarësisht ankimimit të PD në Gjykatë Kushtetuese ligji për Rivlerësimin e Gjyqtarëve  dhe Prokurorve dhe vendimit q

No Pic available
  • 2016-09-27

Raporti i KVV: Zgjedhjet në Dibër splotësuan standartet demokratike

Koalicioni i Vëzhguesve Vendor publikoi raportin e monitorimit të zgjedhjve të pjesshme vendor për kryetarin e ri të bashkisë së Dibrës. Nga monitorimi në terren  i procesit, Komsioni  evidenton  mjaft probleme, të cilat në raport thuhet se cënuan cilësinë duke mos garantuar standar

No Pic available
  • 2016-05-13

Berisha: Xhelili i Edvit Shullazit shiste vende pune kundrejt seksit

Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi në rrjetet sociale në lidhje me videon e publikuar mbrëmjen e shkuar në Ora News për kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Berisha thekson se Xhelili shiste vende pune kundrejt seksit, duke shtuar se prokuri me urdhër të Edi Ramës vendosi që ta ndiqt