Rezultate te kerkimit per termin: +Zyrtarja

Meta: total 1000 / total_found 1083 / time 0.000 / keyword[0] zyrtarja / docs[0] 1083 / hits[0] 1263 /
Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?
  • 2019-03-20

Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?

Presidenti amerikan Donald Trump e ka tërhequr nominimin e zyrtares së lartë, që pritej të konfirmohej si ambasadore e SHBA-ve në Shqipëri, thotë gazetarja amerikane Sarah Carter, e cila pretendon se njeh edhe arsyen e kësaj lëvizjeje. Carter ka folur për Fox News, ndërsa e ka bërë p

Kurrë mos lufto me një derr, sepse bëhesh pis. Për kë e ka këtë mesazh Majlinda Bregu?
  • 2019-03-01

Kurrë mos lufto me një derr, sepse bëhesh pis. Për kë e ka këtë mesazh Majlinda Bregu?

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka postuar disa foto në Instagram, ku shfaqet e qeshur dhe jep një mesash të fortë. Krahas fotove, Bregu ka promovuar aktivitetin e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal për kauzën e grave në muajin mars. Një

Drejtoresha financiare i Huawei-t arrestohet në Kanada
  • 2018-12-06

Drejtoresha financiare i Huawei-t arrestohet në Kanada

Drejtoresha financiare e Huawei, Meng Wanzhou, është arrestuar në Kanada. Drejtuesja e lartë e kolosit kinez të telefonisë është objekt i një kërkese ekstradimi nga ana e SHBA-ve. Uashingtoni dyshon se Meng Wanzhou ka shkelur sanksionet amerikane drejt Iranit. Kina ndërkohë ka lëshuar q

No Pic available
  • 2018-11-15

Pas debateve me Zonjën e Parë, largohet zyrtarja e Shtëpisë së Bardhë

Ndihmësja e Lartë e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, Mira Ricardel është larguar nga posti i saj pas debateve me Zonjën e parë Melania Trump. Mirëpo, zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë tha se Ricardel është transferuar në një pozicion tjetër të administratës. Zonja e Parë e Ame

Skandal në Hipotekë, përgjegjësja merr 200 mijë lekë për hartat
  • 2018-10-08

Skandal në Hipotekë, përgjegjësja merr 200 mijë lekë për hartat

Fiks fare denoncoi një skandal në zyrën e Hipotekës në Bilisht, ku një përgjegjëse i merr një qytetari 200 mijë lekë në zyrën e shtetit për ti bërë aktet e ekspertimit për tokat që do regjistronte. Zyrtarja u filmua nga qytetari dhe gazetarët e Fiksit teksa i jep zgjidhje sorolla

Ish-zyrtarja e Shtëpisë së Bardhë: Trump është racist, përdor termin zezak!
  • 2018-08-10

Ish-zyrtarja e Shtëpisë së Bardhë: Trump është racist, përdor termin zezak!

Donald Trump është një “racist”, i cili ka përdorur vazhdimisht fjalën “Nigger-Zezak, pohon Omarosa Manigault Newman, dikur afroamerikanja më e shquar në Shtëpinë e Bardhë. Ajo pretendon se Trump është regjistruar duke u shprehur “shumë herë” si racist gja

Projektet energjetike, Gjiknuri takon në SHBA zyrtarë të lartë
  • 2018-06-26

Projektet energjetike, Gjiknuri takon në SHBA zyrtarë të lartë

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, po zhvillon një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës i ftuar nga Sekretari i Shtetit Michael Pompeo dhe Sekretari për Energjinë Rick Perry, për të marrë pjesë në Konferencën Botërore të Gazit që mbahet në Washington.