Rezultate te kerkimit per termin: +Zyrtarja

Total: 1077
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.101Z

Zyrtarja e KiE Bllokimi i Parlamentit per te ardhur keq

Deklarata De BoerndashBuquicchio Shqiperia duhet te funksionoje si shtet qe respekton ligjin Zyrtarja e larte e Keshillit te Europes Maud de BoerndashBuquicchio shprehet se aktualisht Shqiperia eshte nje vend qe nuk po funksionon ne respekt te ligjit dhe demokracise. Kjo kritike e ashper e zevendes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.675Z

Zyrtarja që përcolli të gjithë presidentët e Kosovës

Presidentët janë si lumi, shkojnë e vijnë, ndërsa nëpunësit e administratës shpesh ngjet të jenë "si zalli". Zakonisht ngjet që presidentët ta ndërrojnë personelin e administratës. Merren edhe me këso "cikërrima". Por e deshi fati që Sebahate Halilin të mos e nxjerrin "në aut",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.358Z

Zyrtarja amerikane, Nuland vjen në Shqipëri, nis takimin me Presidentin Nishani

TIRANË- Zëvendës sekretarja amerikane për Evropën dhe Euroazinë, Victoria Nuland nisi sot një vizitë zyrtare në Shqipëri. Fillimisht ajo u takua me Presidentin e Vendit Bujar Nishani, ndërsa pritet që në orët në vijim zyrtarja amerikane të takojë edhe krerët e tjerë të shteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.195Z

Zyrtarja amerikane shan me fjalë të pista BE-në, telefonata përgjohet dhe publikohet (Audio)

Një bisedë telefonike mes një zyrtareje të lartë të Departamentit të Shtetit të SHBA-së dhe ambasadorit amerikan në Kiev, ku zyrtarja shante me fjalë të pista diplomacinë e Bashkimit Europian, u përgjua dhe u publikua në internet. Gjatë telefonatës, Victoria Nuland dëgjohet duke i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.845Z

Afganistan: vdes zyrtarja kryesore policore femër

 Zyrtarja më e lartë policore femër në Afganistan ka vdekur të hënën pasi një ditë më parë ishte qëlluar me armë zjarri, kanë njoftuar zyrtarët. Edhe paraardhësja e saj ishte vrarë në muajin korrik. &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.324Z

Zyrtarja e Bush pranon torturat ne Guantanamo

Nje zyrtare e larte e administrates se presidentit Bush ka thene per here te pare ne menyre publike se nje prej te burgosurve te mbajtur ne burgun e Guantanamos ne Kube eshte torturuar. Zyrtarja, Susan Crawford eshte ngarkuar me detyren per te sjelle para gjyqit te burgosurit e Guantanamo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.732Z

Zyrtarja e IRS, "nuk kam gabuar"

Zyrtarja e agjencisë amerikane të taksave në qendër të çështjes lidhur me vënien nën shënjestër të grupeve konservatore thotë se nuk ka bërë asgjë të gabuar dhe se ka vendosur të ushtrojë të drejt&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama