Rezultate te kerkimit per termin: +lajme

Meta: total 1000 / total_found 9331 / time 0.005 / keyword[0] lajme / docs[0] 9331 / hits[0] 10707 /
Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

No Pic available
  • 2017-06-13

Rama mbyll kapitullin me Metën: Ska më e treta e vërteta për LSI-në

Kryeministri, Edi Rama, ka lënë të kuptohet se bashkëpunimit dhe koalicionit me LSI-në i ka ardhur fundi. Një fakt të tillë e ka përforcuar edhe një ditë më parë përmes një mesazhi që u ka dërguar drejtuesve të Partisë Socialiste nëpër qarqe në 26 vjetorin e themelimit të PS-s

No Pic available
  • 2017-06-13

Vajza nga Gjirokastra tregon si u bë pjesë e lojës Balena Blu

Loja e rrezikshme Balena Blu ka mbërritur edhe në Shqipëri. Rasti më i fundit është ai i një 14 vjeçare nga fshati Labovë e Kryqit, Gjirokastër, e cila ka rënë pre e kësaj loje. 14 vjeçarja është nxënëse e shkollës Koto Hoxhi në Gjirokastër. Nëna Alketa e dërgonte vajzën në

Eden Hazard, tre muaj larg fushave
  • 2017-06-06

Eden Hazard, tre muaj larg fushave

Eden Hazard rrezikon fazën e parë të kampionatit. Lajme të këqija vijnë për trajneri e Bluve të Londrës Antonio Conte. Mesfushori me tipare sulmuese, Eden Hazard është dëmtuar në pjesën e kaviljes gjatë stërvitjes me Kombëtaren e Belgjikës. Dëmtimi e detyron e 26-vjecarin të brak

No Pic available
  • 2017-06-06

Ndërhyrja ruse në SHBA, arrestohet kontraktorja që publikoi materiale sekrete

Një kontraktore amerikane është arrestuar me akuzën se ka publikuar në media, informacione sekrete lidhur me ndërhyrjen e pretenduar ruse në politikën amerikane. Në këtë material pohohet se shërbimet ruse të inteligjencës janë përpjekur të kryejnë sulme kibernetike pak ditë përpa

Kombëtarja, Hysaj: Cikli nuk ka mbaruar, De Biazi qëndron
  • 2017-06-06

Kombëtarja, Hysaj: Cikli nuk ka mbaruar, De Biazi qëndron

Shqipëria kërkon të ringrihet pas kolapsit në Luksemburg. Duke nisur nga sfida kualifikuese në Izrael, me Elseid Hysajn që pranon se pavarësisht shijes së hidhur që ka lënë humbja, Kombëtarja është e bashkuar dhe atmosfera mbetet e mirë. “Është një moment i keq por këto gjë

No Pic available
  • 2017-06-01

Fillojnë fluturimet low cost nga Italia drejt SHBA-së nga 179 euro

Për në Nju Jork dhe Los Anxhelos, fluturimet nisin në nëntor, për në San Francisko në shkurt. Pas muajsh pritje në Itali do të vendosen fluturimet ndërkontinentale low cost drejt Shteteve të Bashkuara  nga Aeroporti i Fiumicino-s në Romë. Lajmin e dha Bjørn Kjos, administratori i komp