Aktualitet

Gjithsej 78 lajme të mbledhura për datën 16 tetor 2011. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2011-10-16

Ligji i mbetjeve, Topi: Ligjet jo politike

SHKODËR- Kreu i Shtetit nga Shkodra ka shpërthyer në deklaratat e tij ndaj qëndrimeve më të fundit të qeverisë dhe ministrisë së Mjedisit sa i përket ligjit për mbetjet që ktheu për rishqyrtim në Parlament.Kreu i shtetit b

No Pic available
  • 2011-10-16

Tiranë, zjarr në dipozita karburanti, lëndohen 3 persona

TIRANË- Një depozitë karburanti ka shpërthyer mbrëmjen e e sotme pranë fshatit Domje në kryeqytet në autostradën Tiranë-Durrës, duke shkaktuar plagosjen e 3 personave. Zjarri mori përmasa të mëdha, por fatmirsisht u arrit të lokalizohej në kohë falë ndërhyrjes në kohë të forcav

No Pic available
  • 2011-10-16

Drew: Deri të hënën serbët të largojnë barrikadat

PRISHTINË- Komandanti i KFOR-it, gjenerali Erhard Drews ka kërkuar nga serbët e rebeluar që të largojnë barrikadat e vendosura në veri deri ditën e hënë, në të kundërtën KFOR-i do të veprojë për hapjen e rrugëv

Shuhet zjarri ne autostraden Tirane - Durres
  • 2011-10-16

Shuhet zjarri ne autostraden Tirane - Durres

Zjarri që ra rreth një orë më parë në pikën e një karburanti në autostradën Tiranë-Durrës është shuar I gjithi, falë ndërhyrjes zjarrfikësve. Zjarri ra në një prej godinave afër pikës së k

Homazhe ne Shkoder per aktorin Ndrek Prela
  • 2011-10-16

Homazhe ne Shkoder per aktorin Ndrek Prela

Në qytetin e Shkodrës janë zhvilluar homazhet ne nderim te aktorit Ndrek Prela në hollin e Teatrit “Migjeni”. I pari që ka vendosur kurora me lule pranë trupit të pajete të aktorit Prela ka qenë Presidenti i Republikës, Bamir Topi. Ky i f

Berisha feston ditelindjen ne Teqen e Sarisalltikut
  • 2011-10-16

Berisha feston ditelindjen ne Teqen e Sarisalltikut

Kryeministri Berisha zgjodhi Krujën për të festuar 67 vjetorin e ditëlindjes së tij në këtë mes tetori.I rrethuar nga miq, e dashamires, pas përurimit të rrugës turistike të Sarisalltikut, kreu i qeverisë mori urime e dhurata të s

Nis restaurimi i shtepive te Bregut jane perzgjedhur 75 te tilla
  • 2011-10-16

Nis restaurimi i shtepive te Bregut jane perzgjedhur 75 te tilla

Ministria e Punëve Publike dhe Transportit në bashkëpunim edhe me Bankën Botërore, kanë nisur zbatimin e programit për restaurimin e shtëpive në bregdetin jugor. Projekti “Çatitë dhe Fasadat”, do të financohet me një vl

Kalendari