Aktualitet

Gjithsej 22 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Fiks Fare/ Emergjencat: Firmat nuk pastruan rrugët
  • 2017-01-11

Fiks Fare/ Emergjencat: Firmat nuk pastruan rrugët

Institucionet shtetërore ia kalojnë përgjegjësinë njëra-tjetrës për situatën e bllokimit të rrugëve. Megjithëse shteti shqiptar shpenzon rreth 20 milionë dollarë në vit për mirëmbajtjen e akseve, institucionet përgjegjëse, apo firmat e kontraktuara, kujtohen vetëm kur është mot

Itali, kapen 700 kg marijuanë shqiptare në një gomone
  • 2017-01-11

Itali, kapen 700 kg marijuanë shqiptare në një gomone

Një tjetër rast i trafikut të drogës është zbuluar në Leçe tëItalisë, që mendohet se vinte nga Shqipëria. La Repubblica shkruan se një gomone e fuqishme kaloi ngushticën e Otrantos mesnatën e të hënës duke u gdhirë e martë. Trafikantët synonin bregdetin e San Foca, por gomon

VIDEO/ Atentat ambasadës amerikane në Tiranë në 97-ën, akuza e Izet Haxhisë dhe një raport i ushtrisë gjermane
  • 2017-01-11

VIDEO/ Atentat ambasadës amerikane në Tiranë në 97-ën, akuza e Izet Haxhisë dhe një raport i ushtrisë gjermane

Në një nga rrëfimet e tij në DITA ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia dëshmoi se në ngjarjet dramatike të 97-s, i ishte kërkuar të organizonte fshehtas një atentat ndaj Ambasadës Amerikane. Më është kërkuar të organizoj një sulm ndaj Ambasadës Amerikane ka dëshmuar Haxhia

No Pic available
  • 2017-01-11

Si mund ti paguani gjobat e makinave online

Drejtuesit e mjeteve mund të verifikojnë nëse kanë gjoba të prapambetura nga policia rrugore ose Drejtoria e Shërbimit të Transportit Rrugor në portalin e-Albania. Ky shërbim elektronik u jep mundësinë qytetarëve dhe bizneseve të kontrollojnë nëse kanë kundërvajtje rrugore të papag

Moti i keq, probleme në qarkullim, ujin dhe dritat në gjithë vendin
  • 2017-01-11

Moti i keq, probleme në qarkullim, ujin dhe dritat në gjithë vendin

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar në qarkullimin në rrugë dhe në mjaft qytete, edhe në furnizimin me uj

Skandali seksual në jetimore, gjykata e Shkodrës lë në burg ish-drejtoreshën
  • 2017-01-11

Skandali seksual në jetimore, gjykata e Shkodrës lë në burg ish-drejtoreshën

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg ish-drejtoreshën e shtëpisë së fëmijës, Albana Llazani, e cila akuzohet se ka lejuar dhunën seksuale të shkaktuar prej birit të saj ndaj dy fëmijëve të mitur të jetimores në Shkodër. Avokati i Llazanit ka kërkuar shtyrjen e seancës gjë që nuk

MT: Ja cilat janë akset problematike për të qarkulluar
  • 2017-01-11

MT: Ja cilat janë akset problematike për të qarkulluar

Ministria e Transporteve dhe Infrastrukturës ka dhënë informacione lidhur me gjendjen e rrugëve në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të borës që janë rikthyer gjatë natës në një pjesë të mirë të vendit. Sipas MTI, në rajonin verior Shkodër nuk ka ndryshim në gjendjen e

Kalendari