Aktualitet

Gjithsej 23 lajme të mbledhura për datën 17 shkurt 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-02-17

U nis vajza, si flisnin mes tyre me mesazhe të koduar grabitësit e bankave

U nis vajza. Neim Avdulaj, ish-komandoja i arrestuar si një nga autorët e grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit, ka dërguar këtë tekst përmes aplikacionit Ëhatsapp te një prej të dyshuarve të tjerë, të pozicionuar ndërkohë pranë vendit ku u bë grabitja, raporton

Skandali/ Mediat italiane: Me 7 mijë euro merr pasaportë diplomatike në Tiranë
  • 2017-02-17

Skandali/ Mediat italiane: Me 7 mijë euro merr pasaportë diplomatike në Tiranë

Emisionin i njohur investigativ italian Striscia la Notizia në Canale 5 ka transmetuar mbrëmjen e djeshme një skemë mashtrimi që ndodh në Tiranë. Protagonist i investigimit të italianëve është Shefki Hysa, i cili ka themeluar një organizatë të dyshimtë mashtruese ku hiqet si pjesë e

Dëshmia e grabitësit Neim Avdulaj: 8 muaj pija kafe tek Piramida, studioja blindat për
  • 2017-02-17

Dëshmia e grabitësit Neim Avdulaj: 8 muaj pija kafe tek Piramida, studioja blindat për

Njëri prej grabitësve, ish-komandoja Neim Avdulaj që u kap pasi doli nga një kazino në qytetin e Vlorës ka rrëfyer përpara hetuesve se si u organizua plani për grabitjen e parave të bankave në dy rastet. Avdulaj kishte dalë garant se do të gjente persona të tjerë të aftë për këtë

Flet babai i të penduarit Xhyliu: Ja si dukej djali pas grabitjeve
  • 2017-02-17

Flet babai i të penduarit Xhyliu: Ja si dukej djali pas grabitjeve

Prindërit e të arrestuarit Fatjon Xhyliu, i dyshuar si një nga organizatorët e grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit, nuk mund ta besojnë se djali i tyre është i implikuar në këtë krim. Kujtim dhe Lumturi Xhyliu teksa flasin për Panorama shpresojnë se ai e ka pra

No Pic available
  • 2017-02-17

Një i vdekur hap gjyq për pronat në Palasë

Një i vdekur ka arritur që të hapë një proces gjyqësor në Gjykatën e Vlorës. Fiks Fare transmetoi mbrëmjen e kësaj të enjteje skandalin e radhës në Gjyqësor. Vasil Stramarko, sipas certifikatës së vdekjes të lëshuar nga Qarku i Vlorës, ka ndërruar jetë në dhjetor të vitit 200

Prokuroria ka kërkuar 4 vjet burg për deputetin që do zëvendësojë Armando Prengën
  • 2017-02-17

Prokuroria ka kërkuar 4 vjet burg për deputetin që do zëvendësojë Armando Prengën

Kastriot Piroli pritet të jetë deputeti që do zëvendësojë për një periudhë katër mujore Armando Prengën, të cilit, iu hoq mandati në bazë të ligjit të dekriminalizimit. Prenga do zëvendësohet nga emri pasues në listë dhe sipas këtij rregulli, radha i bie, Kastriot Pirolit. Ky

No Pic available
  • 2017-02-17

Ambasada Amerikane ka një lajm të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të ikin në SHBA

Ambasada Amerikane ka publikuar një lajm të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të ikin në Amerikë me anë të vizës. Sipas njoftimit publikuar në rrjetin social facebook, Ambasada njofton se do ketë lehtësim procedurash pasi nuk është i nevojshëm përkthimi i dokumenteve të l

Kalendari