Aktualitet

Gjithsej 23 lajme të mbledhura për datën 17 shkurt 2017. Jeni duke lundruar në faqen 2
No Pic available
  • 2017-02-17

Gabimi fatal i dorëlëshuarit Xhyli që zbuloi bandën e grabitësve

Prokuroria dhe Policia kanë rënë në gjurmët e grupit të strukturuar kriminal që grabiste makinat me valuta të bankave të nivelit të dytë në rrugën e Rinasit nga një gabim i Fajton Xhylit, ish-punonjës në një kompani sigurie private. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat

No Pic available
  • 2017-02-17

Grabitja në Rinas/ Si u formua grupi prej 8 vetash, rolet që kishin dhe skema

Tetë personat e dyshuar si të përfshirë në grabitjet e parave të bankave gjatë transportit të tyre për në aeroportin e Rinasit, të ndodhura gjatë 2 viteve të fundit, duket se janë njohur në Ushtri. Me publikimin e detajeve të reja nga hetimet për ngjarjen, rezulton se këta persona,

No Pic available
  • 2017-02-17

Babai i djalit që u vra në Vlorë: Prokurori është blerë

Dje u zhvillua një nga seancat për vrasjen e tre djemve të rinj në lagjen Çole në Vlorë: Akil Rakipi, Albi Limaj dhe Fredian Velaj. Babai i të ndjerit Akil Rakipi rrëfen për Shuplaka-n se diçka e rëndë po ndodh gjatë këtij procesi, kryesuar nga gjykatësit Edmond Islamaj, Shkëlzen Se

No Pic available
  • 2017-02-17

Mali i Zi kthen në Shqipëri të arratisurin nga burgu

Mali i Zi i ka kthyer Shqipërisë një të arratisur nga burgu i Fushë Krujës, në kohën që ai kishte dalë me 5 leje.  Kristjan Lumani, 27 vjeç, banues në Ivanaj të Malësisë së Madhe, strehohej në Mal të Zi që prej vitit 2014 dhe ishte dënuar për disa vepra penale. Konkretisht Gjyk

Tiranë, sekuestrohet 400 kg hashash; arrestohen adoleshentët
  • 2017-02-17

Tiranë, sekuestrohet 400 kg hashash; arrestohen adoleshentët

Kapen me hashash në flagrancë, arrestohen nga Polici e Tiranës dy të mitur. Burimet bëjnë me dije se ata janë p[prangosur në prani të psikologut. Shtetasit M. B dhe F. H, të datëlindjes 15 vjeç dhe 16  vjeç banues në Tiranë iu sekuestruan  440 gram, bimë e dyshuar narkotike e lloji

Shfrytëzonin të miturat për prostitucion; në pranga 5 shqiptarë të të njëjtit fis
  • 2017-02-17

Shfrytëzonin të miturat për prostitucion; në pranga 5 shqiptarë të të njëjtit fis

Pesë shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane në provincën e Caserta-s nën akuzën e shfrytëzimit të prostitucionit. Sipas mediave italiane të arrestuarit ishin pjesë e një familjeje që shfrytëzonin lidhjet e njërit prej të rinjve për të gjetur vajza dhe gra që i detyronin të

Fier, plagoset me thikë 35-vjeçari; arrestohet autori
  • 2017-02-17

Fier, plagoset me thikë 35-vjeçari; arrestohet autori

Godet disa herë me thikë një shtetas, policia e Fierit zbardh ngjarjen dhe arreston në flagrancë autorin e dyshuar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Mbrostar Ferko,  ku është  goditur disa herë me thikë në trup shtetasi E.B, 35 vjeç, banues në lagjen Liri Fier. Menjëherë pas marrjes së

Kalendari