Aktualitet

Gjithsej 23 lajme të mbledhura për datën 17 shkurt 2017. Jeni duke lundruar në faqen 3
No Pic available
  • 2017-02-17

Kakavijë, sekuestrohen 700 kg kanabis

Policia greke ka sekuestruar një sasi prej 700 kg kanabis, në Kakavijë, në pjesën greke të kufirit. Droga ishte vendosur në një kamion frigoriferik me targa shqiptare, ndërsa drejtuesi është arratisur. Zbulimi i drogës është bërë rastësisht, pasi doganieri kërkoi një kontroll rut

No Pic available
  • 2017-02-17

Sekuestrohet tokë në Vuno dhe Jalë me vlerë 1.7 mln euro

Policia e Vlorës, në bashkëpunim me Prokurorinë kanë bërë sekuestrimin e një sipërfaqe toke prej 17.000 m2 toke në fshatin Vuno dhe Jalë, Bashkia Himarë, e cila ishte përvetësuar nga Murat Hysenaj nëpërmjet falsifikimit të dokumenteve. Mësohet se 56-vjeçari Murat Hysenaj nga Vlor

No Pic available
  • 2017-02-17

Në pranga 5 shqiptarë në Itali, i bënë minorenet prostituta. Njëri nxorri në rrugë edhe të fejuarën (VIDEO)

5 shqiptarë kanë rënë në prangat e Policisë italiane në Napoli, pas një hetimi që ka zbuluar se banda e tyre kishte rekrutuar dhe detyruar gra dhe vajza të reja të kryenin prostitucion. Mes vajzave të shfrytëzuara kishte edhe minorene. Ata janë: Osman Hasko, Artan Zeqja, Fatjon Dedja,

Kapen dy peshkatarë grekë me gomone në brigjet shqiptare
  • 2017-02-17

Kapen dy peshkatarë grekë me gomone në brigjet shqiptare

Dy shtetas grekë proceduan në gjendje të lirë sepse u kapën  në flagrancë duke lundruar me qëllim peshkimi në ujërat territoriale shqiptare. Procedimi nisi menjëherë pas marrjes së informacioneve se në drejtim të Ftelesë ka hyrë një mjet lundrues grek dhe po peshkon në ujërat to

Muriqan, kapen dy persona me 15 kg kanabis në makinë
  • 2017-02-17

Muriqan, kapen dy persona me 15 kg kanabis në makinë

Policia Kufitare e Muriqanit në Shkodër, godet një tjetër rast të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike, ku ka sekuestruar 15 kg kanabis sativa dhe ka arrestuar dy shtetas: Aldo Lajthia, 29 vjeç, banues në Durrës. Valbona Rustemi, 46 vjeçe, banuese në Tiranë. Arrestimi i tyre 

Hashash në klasë, policia me prindërit arrestojnë dy adoleshentët
  • 2017-02-17

Hashash në klasë, policia me prindërit arrestojnë dy adoleshentët

Gati gjysmë kilogrami kanabis u gjet nga policia në një klasë të shkollës 9-vjeçare Avni Rustemi në kryeqytet. Në prani të prindërve dhe psikologut policia arrestoi të dy nxënësit e klasës së nëntë,  15 dhe 16 vjeç. Gjatë kontrollit atyre i gjet një sasi prej 440 gramësh hasha

Shemben 4 kate shtesë të një pallati gjigant te Shkëmbi i Kavajës
  • 2017-02-17

Shemben 4 kate shtesë të një pallati gjigant te Shkëmbi i Kavajës

Katër kate shtesë të një pallati 24-katësh në zonën e Shkëmbit të Kavajës disa metra larg plazhit, janë shembur dhe për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar, përveç se dëmeve materiale. Nga struktura e pallatit, e cila është ndërtuar në rërë, janë shembur katër katet e fund

Kalendari