Aktualitet

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 19 shkurt 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-02-19

Telefonatat e fundit/ Hajde se mbaroi, si i ndanë paratë mes tyre grabitësit e Rinasit

Hajde se mbaroi. Kjo ka qenë telefonata e bërë mes dy të pandehurve Neim Avdulaj dhe Admir Çerpja, vetëm dy ditë pas grabitjes së 3.8 milionë dollarëve më 3 dhjetor 2015. Më datë 5 dhjetor, në banesën e Neimit kishte shkuar një person i quajtur A. (pa gjeneralitete të plota) dhe i k

Shikoni sherrin e Gaz Pajës me gazetarët: Pse u bë arrogant aktori i Portokallisë
  • 2017-02-19

Shikoni sherrin e Gaz Pajës me gazetarët: Pse u bë arrogant aktori i Portokallisë

Rolin e Melamin Beratit, Gaz Paja e interpreton prej vitesh, ndaj sjellja prej të forti me gazetarët në skenën e Teatrit të kujton menjëherë Portokallinë. Do të kishte mbetur e gjitha një shfaqje bajate, sikur ai të mos kishte sharë dhe ofenduar gazetarët, disa ditë më pas në em

No Pic available
  • 2017-02-19

Protesta do lejohet pavarësisht lejes. Po ashtu dhe çadrat

“Pjesëmarrësit në protestën e organizuar nga Partia Demokratike do të lejohen të vijojnë tubimin e tyre edhe pas mbarimit të orarit zyrtar të lejes”, ka deklaruar ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Teksa është pyetur për faktin nëse do të lejohen apo jo protestuesit që

No Pic available
  • 2017-02-19

Kërkonte me çdo kusht të lidhej me 54-vjeçaren, arrestohet përndjekësi

Prej dy vjetësh përndiqte një grua, policia procedon në gjendje të lirë shtetasin S.B., 59 vjeç. Burimet bëjnë me dije se hetimet nisën pas denoncimit që 54-vjeçarja Z.P., bëri  në polici. Ajo tha se situata ishte bërë e padurueshme sepse S.B., e ndiqte atë sa herë që ajo dilte n

No Pic available
  • 2017-02-19

Mafia shqiptare merr në dorë trafikun e të gjitha llojeve të drogës

Mafia shqiptare në Zvicër drejton trafikun e të gjitha llojeve të drogave, është titulli kryesor i një shkrimi në gazetën zvicerane Le Matin Dimanche. Në artikull thuhet se shpërndarja e drogës ka ndryshuar tregun e Zvicrës. Heroina, kokaina dhe hashashi, janë tashmë në duart e shqip

No Pic available
  • 2017-02-19

Gjesti prekës, kamarieri shqiptar ulet në gjunjë para Clinton-it: Më ke shpëtuar jetën

Bill Clinton është përlotur në një restorant kur një kamarier shqiptar i ra në gjunjë duke e falënderuar atë se ia kishte shpëtuar jetën. Ish-presidenti i Amerikës dhe Zonja e Parë ishin duke darkuar në restorantin Sea Fire Grill, në New York, transmeton Koha.net. Ndërs ata darkonin

Qentë zbulojnë 10 ton drogë në portin e Ankonës, arrestohet shqiptari
  • 2017-02-19

Qentë zbulojnë 10 ton drogë në portin e Ankonës, arrestohet shqiptari

Një sasi prej 10 ton marijuane është sekuestruar mbrëmë në portin e Ankonës. Lënda narkotike ishte nisur nga Shqipëria me një kamion të ngarkuar me hekur. Ndërkohë, mediet italiane raportojnë se në pranga ka rënë shoferi i kamionit dhe bëhet fjalë për një shqiptar. Lënda narkot

Kalendari