Aktualitet

Gjithsej 19 lajme të mbledhura për datën 20 mars 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Historia e dhimbshme e mësueses, pas divorcit ish-bashkëshorti dhe ish-vjehrra i marrin djalin
  • 2017-03-20

Historia e dhimbshme e mësueses, pas divorcit ish-bashkëshorti dhe ish-vjehrra i marrin djalin

Pasi i ka dhënë fund një martese të vështirë, Egla, një mësuese nga Kuova, është përballur me një problem tjetër pas divorcit mungesën e të birit, Argi. Për disa viteve në një shtëpi ku ushtrohej dhunë fizike dhe psikologjike, frika më e madhe e Eglës është kujdestaria e dja

No Pic available
  • 2017-03-20

Rreziku rus: Në Shqipëri tentohet skenari maqedonas dhe malazez

11 kongresmenë republikanë kërkuan një rezolutë për të dënuar Rusinë për ndërhyrjet e saj në vendet para zgjedhjeve. Në listën e vendeve të përmendura nga kongresmenët ishte edhe Shqipëria. Në Sarajevë, BE afroi në një tavolinë edhe një herë liderët e 6 vendeve Ballkanike,

No Pic available
  • 2017-03-20

Luftë me dron 350 mijë eurosh kundër hashashit

Rreth 350 mijë euro i ka kushtuar buxhetit të Policisë së Shtetit blerja e një droni profesional, që pritet të vihet në përdorim nga uniformat blu brenda pak javësh. Bëhet fjalë për një dron që është i aftë të fluturojë deri në lartësinë 800 metra, nga ku mund të fotografojë

No Pic available
  • 2017-03-20

Vrasja në kufi për prishjen e pazareve të drogës?

Policia dyshon se vrasja me mjete të forta e 44-vjeçarit Zarif Alliu, në fshatin Braçanj të Devollit, mund të jetë pasojë e konflikteve për prishjen e pazareve të drogës, pasi zona ku ndodhi ngjarja, përveç kalimit ilegal të klandestinëve drejt Greqisë, përdoret edhe si vend shkëmb

No Pic available
  • 2017-03-20

Vrasja e emigrantit, dëshmitari: Më kërkuan ndihmë, nuk i futa në shtëpi (VIDEO)

Tre shtetas shqiptarë  teksa kalonin nëpër këto shtigje në tentativë për të kaluar në mënyrë ilegale kufirin janë sulmuar papritur nga persona ende të paidentifikuar. Si pasojë njëri prej tyre Zarif Alliu ka humbur jetën. Banorët e zonës rrëfejnë momentet e mbrëmjes së shtunë

Dhunë në në familje, panga 49-vjeçarit në Durrës
  • 2017-03-20

Dhunë në në familje, panga 49-vjeçarit në Durrës

Dhunon fizikisht dhe psikologjikisht bashkëshorten, prangoset 49-vjeçari në Durrës. Një 47-vjeçare ka bërë një kallëzim në policinë e qytetit të Durrësit, pasi bashkëshorti i saj, Kastriot Pepkolaj e dhunonte në banesë. Policia ka arrestuar 49-vjeçarin menjëherë pas kallëzimit t

Komisioni hetimor i CEZ mbyll hetimet, kërkohet ndjekje penale ndaj Shkëlzen Berishës
  • 2017-03-20

Komisioni hetimor i CEZ mbyll hetimet, kërkohet ndjekje penale ndaj Shkëlzen Berishës

Komisioni Hetimor për privatizimin e CEZ pas afro 13 muajsh hetime ka mbyllur hetimet. Deputetët e mazhorancës votuan raportin e prezantuar një javë më parë, ndërsa opozita nuk ishte e pranishme në mbledhje. Kreu i Komisionit, Taulant Balla rekomandoi ndjekje penale ndaj djalit të ish krye

Kalendari