Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 19 maj 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-05-19

Nis çmontimi i çadrës para Kryeministrisë

Pas fjalës së fundit të Lulzim Bashës ku deklaroi mbylljen çadra u boshatis, pasi të gjithë u larguan. Ndërsa në orën 22:30 nisi edhe çmontimi i çadrës. Puna për çmontimin e çadrës parashikohet që të zgjasë rreth dy orë, ndërsa nesër Tirana do t’i rikthehet normalitetit,

No Pic available
  • 2017-05-19

Marrëveshja/ Ja ministrat dhe drejtorët që ikin

Marrëveshja tanimë e zbardhur mes Ramës dhe Bashës do të sjellë ndryshime të mëdha në qeveri dhe në administratën publike. Më poshtë dritare.net sjell emrat që nuk do të jenë më ministra dhe drejtorë: Niko Peleshi, zv.kryeministër Fatmir Xhafaj, Ministër i Brendshëm Lindita Niko

No Pic available
  • 2017-05-19

Bosi shqiptar i trafikut kapet në Itali me 400 mijë euro kokainë, flinte mbi para

Udhëheqësi dhe ndërlidhësi i një bande të specializuar për trafikun e kokainës nga Holanda në Itali ka përfunduar në prangat e policia. Ai është një shqiptar 47 vjeçar me iniciale H.Z, i cili merrej me shpërndarjen e kokainës në Riviera del Conero, me një qarkullim prej një milio

No Pic available
  • 2017-05-19

Rama anulon intervistën në Opinion, PS mbledh urgjent Kryesinë

Kryeministri Edi Rama ka anuluar intervistën e dakordësuar për mbrëmjen e sotme në emisionin Opinion të Gazetarit Blendi Fevziu, në Televizionin Klan. Opinion.al tha vendimi për të anuluar intervistën ishte marrë pasi Rama dhe Basha kanë vendosur të mos flasin për median mbi marrëvesh

Gjermania ka 1 mln vende të lira pune, ku kërkohen punëtorë
  • 2017-05-19

Gjermania ka 1 mln vende të lira pune, ku kërkohen punëtorë

Sipas ekspertëve kjo lidhet me transformimin e tregut të punës. Në disa degë, p.sh. në bujqësi apo pylltari nuk ka më nevojë për forca të reja pune. Kurse në sektorë të tjerë kërkesa është tepër e lartë. Po a ka në Gjermani mungesë fuqie punëtore të kualifikuar? Alexander Kub

Lezhë, sekuestrohen 190 kg kanabis në dy operacione të ndryshme, 4 të arrestuar
  • 2017-05-19

Lezhë, sekuestrohen 190 kg kanabis në dy operacione të ndryshme, 4 të arrestuar

Policia e Lezhës gjatë 12 orëve të fundit ka finalizuar me sukses operacionin e gjerë antidrogë në rang Qarku të koduar “Horizont”. Si rezultat i këtij operacioni u goditën 2 raste të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike,  u sekuestruan në total 190 kg lëndë narko

Sarandë, polici privat gjendet i vdekur në vendin e punës
  • 2017-05-19

Sarandë, polici privat gjendet i vdekur në vendin e punës

Një person është gjetur i vdekur në Sarandë. Mëngjesin e sotëm, rreth orës 06:00, në qendrën e kontrollit të automjeteve të fshatit Vrion, Bashkia Finiq, është konstatuar i pajetë Gëzim Islami, rreth 53 vjeç, banues në Sarandë. Islami punonte si roje në qendrën e kontrollit të

Kalendari