Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 29 maj 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Sulm toponimeve greqisht; Firma e LSHB. Por motiv mund të jetë fushata
  • 2017-05-29

Sulm toponimeve greqisht; Firma e LSHB. Por motiv mund të jetë fushata

Disa persona të paidentifikuar kanë dëmtuar gjatë mesnatës tabelat treguese në fshatrat e Dropullit, duke fshirë me bojë të zezë mbishkrimet në gjuhën greke dhe duke lënë vetëm shkrimin në gjuhën shqipe. Kjo gjë ka ndodhur në disa fshatra si në Glinë, Grapsh, Lugar 1. Ndërkohë

No Pic available
  • 2017-05-29

Lëndimi i qytetarëve në mitingun e PD, reagon edhe Nishani

Problemet në miting, Nishani kërkon angazhim për zbulimin e ngjarjes Presidenti i Republikës, Bujar Nishani po ndjek me shqetësim dhe angazhim maksimal situatën e rëndë që ka shkaktuar lëndimin e një numri të madh qytetarësh, përfshirë edhe liderin e opozitës, Lulzim Bashën, gjatë

No Pic available
  • 2017-05-29

Rrëfehen qytetarët që u lënduan: U bëmë keq sa nisi fjalën Basha, edhe ai po fërkonte sytë

Shumë pjesëmarrës në tubimin e hapjes së fushatës elektorale të Partisë Demokratike janë ndier keq gjatë dhe pas mitingut, madje rreth 80 prej tyre kanë përfunduar duke marrë mjekim në spital. Report Tv ka marrë disa dëshmi prej të prekurve nga këto simptoma të çuditshme. Kam ard

Dhunohet punonjësi i policisë pas konfliktit në një lokal nate
  • 2017-05-29

Dhunohet punonjësi i policisë pas konfliktit në një lokal nate

Një punonjë i policisë ka mbetur i plagosur pas një konfliktt të ndodhur në një lokal në Tiranë gjatë natës. Rreth orës 03:24 të mëngjesit të sotëm, ka patur njoftime në numrin e emergjencave 112 për prishje të rendit dhe qetësisë, në rrugën Robert Zhvarc, tek një lokal, me p

Presion 21-vjeçares për martesë, në pranga i riu në Kukës
  • 2017-05-29

Presion 21-vjeçares për martesë, në pranga i riu në Kukës

Një 27-vjeçar është ndaluar nga policia e Kukësit me akuzën e përndjekjes së një vajze nga Dibra, të cilës i kërkonte të martohej duke i bërë presion. Në pranga ka rënë shtetasi Pajtim Kolgjini, banues në Kukës. Ai është kallëzuar në polici nga shtetasja me iniciale S.L., ban

Kërcënohet specialisti i SHISH, gjen një qese me fishekë në derën e shtëpisë
  • 2017-05-29

Kërcënohet specialisti i SHISH, gjen një qese me fishekë në derën e shtëpisë

Një qese me 7 fishekë i është vënë në derën e apartamentit një specialisti të Shërbimit Informativ të Shtetit. Sipas policisë, qesja është gjetur ditën e djeshme. Rreth orës 08:00, në rrugën Jordan Misja, në pragun e derës së apartamentit të shtetasit Sh. N., 47 vjeç, me det

No Pic available
  • 2017-05-29

Konflikt për pronën në Ksamil, 4 persona kanosin njeri tjetrin

Një sherr i nisur për pronën në Ksamil të Sarandës, ka bërë që katër persona të konfliktohen me njeri tjetrin, duke përfunduar në kanosje. Të dyshuarit janë F. Pollo, 38 vjeç, D. Pollo, 40 vjeç vëllezër mes tyre, dhe dy vëllezërit K. Ziflaj, 33 vjeç dhe A. Ziflaj, 28 vjeç, që

Kalendari