Aktualitet

Gjithsej 28 lajme të mbledhura për datën 17 korrik 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-07-17

Jeni në plazh? Ja parashikimi i motit për këtë javë

Mezi prisnim pak freskim të motit, por ata që janë me pushime po i mbajnë sytë nga qielli për të ditur se si do u mbajë koha. Meteoalb parashikon se kjo jave që sapo nisi do të jetë me vranësira, madje edhe reshje shiu. Sa për temperaturat, ato do të rriten nga e mërkura. Parashikimi

No Pic available
  • 2017-07-17

Arben Ahmetaj flet nga spitali: Ja pse ndodhi aksidenti

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, pasditen e sotme është përfshirë në një aksident në Maqedoni ku ka mbetur i lënduar. Në një prononcim për Panorama, Amhetaj bën të ditur se është në gjendet të mirë shëndetësore dhe është i shtruar në spital. Sipas tij, aksidenti ka ardh

No Pic available
  • 2017-07-17

Aksidentohet në Maqedoni, Arben Ahmetaj. Ish-ministri shtrohet me urgjencë në spitalin e Kumanovës

Një aksident masiv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tabanoc Kumanovë. Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur rreth 14 persona, mes të cilëve edhe ish ministri i Financave i Shqipërisë, Arben Ahmetaj, raportojnë mediat vendase. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:30

No Pic available
  • 2017-07-17

Flasin mjekët: Pse mbyten pushuesit, çduhet të kenë kujdes kur lahen në det

Këtë sezon në plazhe mungojnë elementët e sigurisë, vrojtuesit, por në zona të caktuar edhe ekipet shëndetësore. Mjekët e Urgjencës së Durrësit që përballen me rastet e personave që mbyten në det tregojnë shkaqet. Faktori i parë i mbytjeve është moti dhe mosditja e not

No Pic available
  • 2017-07-17

Foto/Rama duke u larë me Zahon në Dhërmi, urdhëron edhe ministrat të mos shkojnë jashtë

 Gjatë ditës së sotme mediat greke njoftuan se kryeministri Edi Rama po shijonte pushimet në bregdetin e tyre, më konkretisht në Parga. Pas këtij lajmi ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit në një postim në Facebook. Postimi i Ramës: Mediat greke thonë jam me pushime në Gre

No Pic available
  • 2017-07-17

Goditja e paligjmërisë në Tiranë, brenda 24 orëve në pranga 20 vetë

Blutë e Tiranës njoftojnë, në kuadër të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, se gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar, ndaluar dhe proceduar 20 shtetas. Njoftimin zyrtar: 9 të arrestuar për vepra penale të ndryshme është ndaluar 1 person i shpa

No Pic available
  • 2017-07-17

Aksident në det, gomonia godet 19-vjeçarin që po lahej në Himarë. Përfundon në spital

VLORE Policia e Vlorës ka referuar materialet në Prokurori për një 26-vjecar me inicialet N.T banues në Tiranë, pasi ka goditur nga pakujdesia me gomone në det në Himarë një 19 vjeçar me inicialet J.J, 19 vjeç. Ngjarja ka ndodhur 4 ditë më parë dhe policia ka nisur hetimet pë

Kalendari