Aktualitet

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 13 gusht 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-08-13

Pogradec, zhduket 16-vjeçarja, xhaxhai lajmëron policinë

Një vajzë 16 vjeçe është larguar nga shtëpia e xhaxhait të saj që prej mbrëmjes së djeshme. Në pamundësi për ta gjetur, ai ka lajmëruar policinë. Sipas policisë, xhaxhai i vajzës, shtetasi J.SH. 48 vjeç banues në fshatin Stropckë, Pogradec deklaroi para agjentëve se mbesa e tij

No Pic available
  • 2017-08-13

Fshatari inovator nga Elbasani, shpikje gjeniale për të mbrojtur prodhimet

Shqiptarët njihen si një popull që ua pret mendja. Ose siç njihet me gjuhën shkencore, popull inovator. E tillë është edhe kjo shpikje e një fshatari nga Polisi i Vogël në Elbasan. Për të mbrojtur prodhimet bujqësore dhe dru frutorët nga grabitqarët, ky banor ka shpikur dordolecin mo

 Na jep 100 mijë euro ose do të vrasim, kapen dy persona, kërcënuan 46-vjeçarin
  • 2017-08-13

 Na jep 100 mijë euro ose do të vrasim, kapen dy persona, kërcënuan 46-vjeçarin

Dy persona janë vënë në prangat e policisë pasi prej muajsh të tërë kanë kërcënuar me jetë një person kundrejt një shume parash. Policia parandaloi kështu përshkallëzimin e një rasti të gjobëvënies me pasoja për jetën, pasi dy të arrestuarit e kishin kërcënuar “pengun

No Pic available
  • 2017-08-13

Na jep 100 mijë euro ose të zhdukëm, në pranga dy gjobëvënësit e Vlorës

Policia e Vlorës ka parandaluar përshkallëzimin e një rasti gjobëvënieje ndaj një shtetasi 46-vjeçar, i cili ishte kërcënuar me jetë nëse nuk u paguante dy të dyshuarve një shumë prej 100 mijë eurosh. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Qishbardhë, ku dy autorët e dyshuar të gjobëvën

Gjendet një gomone në Shëngjin dhe 30 bidonë benzinë, në pranga 4 persona
  • 2017-08-13

Gjendet një gomone në Shëngjin dhe 30 bidonë benzinë, në pranga 4 persona

Policia e Lezhës ka vënë në pranga 4 persona, si dhe ka sekuestruar një gomone, 30 bidonë me benzinë dhe një makinë  Alfa Romeo. Aksioni u zhvilluar në vendin e quajtur Skalierat Veriore në Shëngjin. Menjëherë është ndërhyrë nga efektivet e policisë që kanë bërë bllokimin dh

Fier, humb jetën fëmija 5 vjeç teksa luante në oborr
  • 2017-08-13

Fier, humb jetën fëmija 5 vjeç teksa luante në oborr

Një fëmijë 3 vjeç ka gjetur vdekjen pasditen e sotme në fshatin Cerven të Fierit. Mësohet se djaloshi 3 vjeçar kishte shkuar te gjyshërit tij, e ndërsa ka qenë duke luajtur e ka zënë poshtë një karrocë. Ai është dërguar menjëherë në spitalin e Fierit, por për fat të keq nuk

No Pic available
  • 2017-08-13

Parandalohet krimi në familje, policia arreston të moshuarin e armatosur

Një konflikt familjar me armë është parandaluar nga Policia e Shkodrës. Pas një telefonate në sallën operative, policët kanë shkuar në një banesë ku kanë folur me një 62-vjeçare T. M. e cila rrëfeu se ishte kanosur me fjalë nga bashkëshorti i saj. Telefonata e saj për ndihmë nuk

Kalendari