Aktualitet

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 13 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Denoncimi i Fiks Fare: Ja si trafikohen shqiptarët drejt Anglisë
  • 2017-09-13

Denoncimi i Fiks Fare: Ja si trafikohen shqiptarët drejt Anglisë

Fiks Fare zbuloi një grup të gjerë trafikantësh që dërgonin klandestinë drejt Mbretërisë së Bashkuar. Nëpërmjet kamerave të fshehta, gazetarët dokumentuan të gjithë rrugëtimin e shqiptarëve drejt “tokës së premtuar”. Sekserët kërkonin nga 9 deri në 11 mijë euro p

No Pic available
  • 2017-09-13

Masturbim, budallallëk, Ylli Rakipi shpërthen kundër Ora News

I ftuar në rubrikën Opinion në News24, drejtuesi i emisionit Të Paekspozuarit Ylli Rakipi ka komentuar sondazhin e bërë nga Ora News, televizion konkurrent i News 25, për shikueshmërinë e emisioneve dhe televizioneve në Shqipëri. Ylli Rakipi tha se në Shqipëri nuk ka sondazhe, ndërsa s

No Pic available
  • 2017-09-13

Ja si do të duket Parku i ri Qendror i Tiranës (FOTO)

Parku Qendror i Tiranës, është parku më i ri urban që do të ndërtohet në aksin e zgjerimit të bulevardit kryesor me drejtim veri, pjesë e një investimi madhor.  Projekti parashikon krijimin e hapësirave të gjelbra në të dy anët e Lumit të Tiranës, i cili do të sistemohet përmes

No Pic available
  • 2017-09-13

Kryemadhi tallet me qeverinë: Program batutash i shkruar keq e me lajthitje. Rama i ka qepur kostum të ngushtë

TIRANË- Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi e ka quajtur një fletëpalosje me gabime e lajthitje programin e qeverisë të prezantuar dje e sot nga kryeministri Edi Rama dhe ministrat në seancë plenare. Nga foltorja e Kuvendit, Kryemadhi tha se kryeministri

No Pic available
  • 2017-09-13

Zbret mësuesit nga autobusi i rivalit, procedohet shoferi

Pengon drejtuesin e autobusit që transportonte mësuesit e fshatit Sotirë, duke i kërcënuar që ti zbresë, procedohet penalisht nga policia një drejtues mjeti që pretendon se linja Gramsh Sotirë është me licencë të tij Policia shprehet se ka bërë referimin e materialeve në Prokurori

Falsifikoi formularin e fshehu dënimin me burg, pezullohet policja
  • 2017-09-13

Falsifikoi formularin e fshehu dënimin me burg, pezullohet policja

  Një oficere e policisë së shtetit është pezulluar pasi akuzohet se falsifikoi formularin e dekriminalizimit. Nga veprimet hetimore ka rezultuar se punonjësja e policisë, N/komisare M.D., me detyrë Specialiste Informacioni dhe për marrjen e kallëzimeve në Seksionin e Policimit në K

No Pic available
  • 2017-09-13

Ngacmoi seksualisht adoleshenten dhe i vjedh celularin; në pranga 48-vjeçari

Ngacmoi seksualisht një adoleshente dhe i vjedh celularin, arrestohet 48-vjeçari Ardian Molla, banues në Durrës. Sipas burimeve zyrtare të policisë lokale, Molla, më datë 8 shtator 2017,  në lagjen Nr. 5, Durrës ka ngacmuar seksualisht dhe i ka vjedhur celularin shtetases L.A., 17 vjeçe,

Kalendari