Aktualitet

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 21 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-09-21

Dimër i acartë? Sinoptikanët habisin me parashikimin

Dimër shumë i ftohtë dhe vera shumë e nxehtë? Jo gjithmonë ndodh kështu. Edhe pse kaluam temperatura shumë të larta gjatë stinës së verës, sinoptikanët parashikojnë jo një dimër tipik të klimës shqiptare. Sipas sinoptikanëve, dimri do të karakterizohet nga temperatura më të la

No Pic available
  • 2017-09-21

Kryebashkiaku Veliaj  fshin dedikimet e dashurisë mureve të Tiranës! 

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj përveçse i bashkon çiftet siç e kemi parë në shumë ceremoni në Bashki, edhe i ndan E kjo gjë ndodh kur ata vendosin të shprehin dashurinë mureve të Tiranës. Punonjësit e bashkisë së kryeqytetit duket se kanë nisur një aksion për l

No Pic available
  • 2017-09-21

Tragjedia në Romanat/ Nëna i kyçi fëmijët në banesë dhe shkoi për të marrë vajzat në shkollë

Një tragjedi ndodhi në Romanat të Durrësit. Tre fëmijë trinjakë, tre vjeçarë, humbën jetën si pasojë e asfiksisë, nga një zjarr që përfshiu banesën e tyre. Vëllezërit trinjakë të familjes Konçi ishin të vetëm në shtëpi rreth orës 17:30 minuta të pasdites. E ëma i kishte

No Pic available
  • 2017-09-21

Çfarë fshihet pas përplasjeve të armatosura në Elbasan, Artan Hoxha: Nyje strategjike ku kalon droga afgane

Dy ditë pasi makina e policisë së Elbasanit u përplas nga një mjet tjetër, është krijuar një debat i gjerë, lidhur me situatën në këtë qytet. Gazetari Artan Hoxha, në rubrikën Opinion në News24, thotë se situatën në qytetin e Elbasanit nuk e përballon dot policia lokale. Ai thot

Theren me thikë dy shqiptarë në Francë
  • 2017-09-21

Theren me thikë dy shqiptarë në Francë

Dy persona u plagosën rëndë me thikë rreth orës 03:30 të mëngjesit të sotëm në qytetin francez universitar të Poitiers. Për ngjarjen, dy persona janë dërguar në paraburgim. Thirrjet e të plagosurve zgjuan banorët përreth, të cilët edhe lajmëruan policinë. Kam dëgjuar zërin e

No Pic available
  • 2017-09-21

Tragjike në familjen durrsake, zjarri u merr jetën trinjakëve të mitur

Një ngjarje rrëqethëse raportohet nga Policia e Durrësit e cila nuk ka shumë që ka ndodhur. Sot pasdite një banesë në Rromanat eshte perfshire nga flaket, i cili u ka marre jeten 3 femijeve te mitur qe ndodheshin brenda ne banese. Nuk dihet asgjë më shumë për momentin, teksa sipas Poli

Vdekja e vogëlushes shqiptare nga pitbullët/ Policët: Gjyshi po e mbronte me trup
  • 2017-09-21

Vdekja e vogëlushes shqiptare nga pitbullët/ Policët: Gjyshi po e mbronte me trup

Detaje të reja zbulohen pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në komunën e Flero, në Brescia të Italisë pak ditë më parë, ku dy qen pitbullë masakruan për vdekje një fëmijë 1 vjeç me origjinë shqiptare. Gjatë një prononcimi për Canale 5 dy policët Domenico Castello e Graziano Vince

Kalendari