Aktualitet

Gjithsej 23 lajme të mbledhura për datën 25 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Raporti për sigurinë/ Shqipëria vend me rrezik? Ja ku pozicionohemi
  • 2017-09-25

Raporti për sigurinë/ Shqipëria vend me rrezik? Ja ku pozicionohemi

Shqipëria konsiderohet një shtet me rreziqe të ulëta sa i përket fushës së sigurisë, sipas raportit të fundit të Risk Map Report Një raport i fundit, Risk Map Report 2017, i përpiluar nga Fondacioni me po të njëjtin emër me seli në Londër, bën të ditur një hartë të rrez

No Pic available
  • 2017-09-25

Cilët janë sipërmarrësit deputetë që po heqin dorë nga bizneset e tyre

  TIRANE Sipërmarrësit që u zgjodhën deputetë në zgjedhjet e fundit parlamentare tashmë po heqin dorë nga bizneset e tyre, ose po bëhen zotërues pasivë të kuotave të tyre, pasi sipas ligjit për konfliktin e interesit ata nuk mund të jenë aktivë në aktivitetet private.

No Pic available
  • 2017-09-25

Masakroi gruan me thikë e sqepar, zbardhet dëshmia në polici e pogradecarit: Dyshoja se më tradhtonte

POGRADEC- Një ditë më parë, Bashkim Mekolli vrau në mënyrë makabre gruan e tij, Demirkë Mekolli në shtëpinë ku jetonte bashkë me babain, që i kishte strehuar për shkak të varfërisë, ndërsa sot nuk shprehet i penduar për krimin e rëndë. Gazetarja Ledjona Xheladinaj sigur

No Pic available
  • 2017-09-25

A do rikthehen vizat për shqiptarët? Ja çfarë thotë ish-ambasadori i OSBE

TIRANE-Për ish-ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri, Robert Bosch, i cili sapo ka mbaruar mandatin e ambasadorit të Holandës në Kosovë, vëmendja që ka marrë së fundi rritja e kriminalitetit shqiptar në Holandë është e gjitha fryrje mediatike. Siç e dini, para pak javësh në nj

No Pic available
  • 2017-09-25

Dosja e Xibrakës, zbardhen përgjimet që fundosën nipin e Enver Hoxhës dhe grupin

Zbulohen detaje të reja nga operacioni Xibraka i kryer në vitin 2015 nga policia, ku u zbulua një laborator kokaine si dhe u vendos në pranga nipi i Enver Hoxhës dhe disa persona të tjerë. ABC News ka siguruar dosjen gjyqësore të Krimeve të Rënda ndaj nëntë të pandehurve të dosjes Xib

No Pic available
  • 2017-09-25

Drejtori i spitalit të Lezhës sfidon Ramën, nuk pranon të japë dorëheqjen

Drejtori i spitalit rajonal të Lezhës, 3 ditë pasi Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale hapi konkursin për drejtuesit e ri të këtyre institucioneve, nuk pranon të japë dorëheqjen. I pyetur mbi një vendim të tillë Pashk Smaçi është i prerë kur thotë se refuzon të ndërm

No Pic available
  • 2017-09-25

Arrestohet në Tiranë bullgari që vidhte nëpër bankomatë

Një shtetas bullgar është prangosur nga policia pasi në bashkëpunim me një tjetër bashkëatdhetarin e tij kryenin vjedhjen e bankomateve të bankave të nivelit të dytë. Në prangat e policisë ka rënë 25-vjeçari Konstantin Eftimov, banues në Sofje të Bullgarisë, si dhe është shpall

Kalendari