Aktualitet

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 26 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Vlorë, aksident me të lënduar në rrugën Transballanike
  • 2017-09-26

Vlorë, aksident me të lënduar në rrugën Transballanike

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Transballanike në Vlorë. Nga të dhënat e para mësohet se në aksident janë përfshirë disa automjete dhe të paktën një person ka mbetur i plagosur. Ngjarja ndodhi në rrugën Transballkanike, ku një makinë Volkswagen goditi një fuor

Kryebashkiaku i Pustecit në burg, vendimi i gjykatës në Shkup
  • 2017-09-26

Kryebashkiaku i Pustecit në burg, vendimi i gjykatës në Shkup

Gjykata Themelore në Shkup pranoi kërkesën e Prokurorisë Speciale Publike dhe vendosi masën e paraburgimit 30 ditor për kryetarin e Komunës së Pustecit, në Shqipëri, Edmond Themelko. Ai është një nga të akuzuarit për manipulimin e zgjedhjeve lokale të vitit 2013 në Maqedoni dhe ësh

Nxënësit e Kasnicës 5 km në këmbë për tu shkolluar
  • 2017-09-26

Nxënësit e Kasnicës 5 km në këmbë për tu shkolluar

Rreth 60 fëmijë të shtatit Kasnicë, Bashkia Fier, duhet të ecin çdo ditë në këmbë 5 km vajtje ardhje për të shkuar në shkollë. Që nga fillimi i këtij sezoni këta fëmijë janë detyruar të ndjekin shkollën duke e bërë rrugën në këmbë, pasi nuk kanë mjet për ti transportuar

Sallat e operacioneve jashtë kushteve higjienike dhe me infeksione
  • 2017-09-26

Sallat e operacioneve jashtë kushteve higjienike dhe me infeksione

Fiks Fare lëshoi sot për të disatën herë alarmin për rrezikun e infeksioneve që mund të marrin pacientët në sallat e operacionit në disa spitale rajonale të vendit. Kushtet higjieno-sanitare të sallave të operacioneve, jo vetëm që nuk i përmbushin standardet e duhura, por ambientet

No Pic available
  • 2017-09-26

Mustafa Nano tradhton Sokol Ballën për Blendin Fevziun

Analistin Mustafa Nano nuk do e shohim më në emisionin Top Story në Top Channel, aty ku prej vitesh ka qenë i përhershëm me mendimet e tij. Mësohet se Nano është larguar nga Sokol Balla për tiu bashkuar Opinionit të Blendi Fevziut. Ende nuk është konfirmuar se këtë do të zgjedhë Bal

No Pic available
  • 2017-09-26

Xibraka/ Dyshon se po përgjohet në telefon, ja si e qetëson nipi i Enver Hoxhës, bosin e drogës

I pandehuri kryesor i dosjes Xibraka, Genci Xhixha, ka qenë i frikësuar nga mundësia e përgjimit nga organet shtetërore. Përveç komunikimeve të pakta telefonike me të pandehurit e tjere, ai ka zbatuar një sërë praktikash të tjera për ti shpëtuar zbulimit. ABC News vazhdon të zbardhë

No Pic available
  • 2017-09-26

Zbardhet dëshmia e zv.drejtorit të Policisë Elbasan: Si na goditi Audi i blinduar

Sulmi i rëndë që iu bë Policisë mbrëmjen e 18 shtatorit në Elbasan, vijon të ketë disa pikëpyetje, të cilave ende nuk u është dhënë përgjigje. Në lidhje me këtë incident, u janë marrë deklarime 12 punonjësve të Policisë, mes së cilëve edhe zv.drejtorit, Gjergji Oshafi, maki

Kalendari