Aktualitet

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 14 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-11-14

Takimi me bankat, irona e Rames: Të gjithë jeni në duart e krimit 

TIRANE Kryeministri Edi Rama nga konferenca Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri iu është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha sa i takon qëndrimit të këtij të fundit për projektbuxhetin 2018. Në linjën e ironisë, kreu i qeverisë theksoi se deklaratat

Qëllon me thikë gruan dhe djalin, arrestohet 45-vjeçari në Lushnjë
  • 2017-11-14

Qëllon me thikë gruan dhe djalin, arrestohet 45-vjeçari në Lushnjë

Policia e Lushnjës ka vënë në pranga një 45-vjeçar pasi akuzohet se ka qëlluar me thikë bashkëshorten e tij dhe djalin 18-vjeçar. Burime zyrtare nga policia lokale bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në banesë në fshatit Dushk të Lushnjes. Gruaja 43 vjeçe dhe djali 18 vjeç kanë ma

Zhdukja e avokatit shqiptar në traget, policia nis hetimet për rrëmbim personi
  • 2017-11-14

Zhdukja e avokatit shqiptar në traget, policia nis hetimet për rrëmbim personi

Dhjetë ditë pas zhdukjes së avokatit Besnik Muço, Prokuroria ka nisur hetimet pas rrëmbim personi. Nisja e hetimeve vjen pas denoncimit të vëllait të avokatit, sipas të cilit kontaktet e fundit me Muçon i pati pas imbarkimit në tragetin e linjës Adri,a që do të shkonte drejt Italisë,

Në Gjykatën e Tiranës nis Vettingu, ja 6 gjyqtarët e parë që do të verifikohen
  • 2017-11-14

Në Gjykatën e Tiranës nis Vettingu, ja 6 gjyqtarët e parë që do të verifikohen

Zbardhen e emrat e 6 gjyqtarëve të parë të Gjykatës së Tiranës që do ti nënshtrohen Vettingut. Pas shortit të hedhur ditën e djeshme në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ka rezultuar se 6 gjyqtarët e parë që do të kalojnë në filtrin e Vettingut janë: Brunilda Kadi, Brunilda Kashmi,

Elbasan, zjarr në garazhin e një pallati, shkrumbohet makina
  • 2017-11-14

Elbasan, zjarr në garazhin e një pallati, shkrumbohet makina

Një zjarr ka përfshirë në orët e para të mëngjesit të së martës një automjet në garazhin e një pallati në Elbasan. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 04.35 në lagjen Kongresi i Elbasanit ku në garazh kanë qenë të parkuar dhe mjetet e banorëve të tjerë. Si pasojë nj

Ishte dënuar me 16 vjet burg në Itali për trafik drogë, arrestohet në Durrës 57-vjeçari
  • 2017-11-14

Ishte dënuar me 16 vjet burg në Itali për trafik drogë, arrestohet në Durrës 57-vjeçari

Policia e Durrësit ka vënë në pranga shtetasin Eduart Daiun, 57 vjeç, banues në Rrushkull të Durrësit, pasi gjykata e Apelit e Milanos e ka dënuar në 2009 me 16 vjet burg për trafik droge. Daiu akuzohet për pjesëmarrje në organizatë kriminale dhe trafikim të lëndëve narkotike dhe n

No Pic available
  • 2017-11-14

Krim në familje në Lushnjë, babai qëllon me thikë bashkëshorten dhe djalin

LUSHNJE- Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasin: Shpresim Gj., 45 vjeç, banues në Dushk, Lushnje. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesë, për motive të dobëta ka qëlluar me thikë bashkëshorten, shtet

Kalendari