Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 19 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Tenton të korruptojë policin në Kapshticë, pranga 31-vjeçarit
  • 2017-11-19

Tenton të korruptojë policin në Kapshticë, pranga 31-vjeçarit

Agjentët e policisë kufitare në Korçë kanë bërë në orët e fundit arrestimin e një 31-vjeçari, që ka tentuar të korruptojë një efektiv, me qëllim kalimin e kufirit. Personi në fjalë, i identifikuar si shtetasi Besmir Bega, e ka patur të ndaluar të udhëtojë në hapësirën Schen

No Pic available
  • 2017-11-19

Krujë, kapet 40-vjeçari i kërkuar për plagosje

Një person i shpallur në kërkim për plagosje, është vënë në prangat e policisë së Krujës. Gjatë ditës së djeshme, e shtunë, u bë arrestimi i 40-vjeçarit Anton Kaçi, banues në Mallkuç të Krujës. Ndaj tij Gjykata e Krujës në 4 tetor ka caktuar masën e sigurisë Arrest me burg

Përmbytjet në Greqi, mes viktimave edhe një emigrant shqiptar
  • 2017-11-19

Përmbytjet në Greqi, mes viktimave edhe një emigrant shqiptar

Tragjedia e ndodhur në Mandra të Athinës ka goditur edhe familjet shqiptare që jetojnë në këtë zonë. Plot 19 janë të vdekurit deri tani dhe një i humbur. Mes tyre edhe Petro Koleci, nga Saranda. Trupi i të riut është gjetur mes shkatërrimeve të përmbytjes, me ndihmën e qenve të r

Aksident me 4 të plagosur në Elbasan, në pranga shoferi
  • 2017-11-19

Aksident me 4 të plagosur në Elbasan, në pranga shoferi

Policia e Elbasanit ka arrestuar shtetasin Gazmir Kasa, 47 vjeç, banues në fshatin Jagodinë, në rrugën rurale në fshatin Mjekës duke drejtuar mjetin tip Benz me targa AA 809 MJ, ka dalë nga rruga. Si pasojë, është aksidentuar vetë drejtuesi i mjetit dhe pasagjerët, shtetasit A.K., 31 vj

No Pic available
  • 2017-11-19

Grabiten 4 mijë euro në teatrin Skampa, financierja: Mi solli vëllai nga Gjermania

Një sasi e madhe parash është vjedhur nga kasaforta e teatrit Skampa në Elbasan. Burimet e Policisë thane se autorët kanë hapur dyert e teatrit dhe kane shkuar direkt tek kasaforta ku kanë grabitur shumën monetare, e cila dyshohet se është rreth 4 mijë euro. Report tv raporton se financi

Ksamil, dhunohen ambientet e brendshme të  një shkolle
  • 2017-11-19

Ksamil, dhunohen ambientet e brendshme të  një shkolle

Një shkollë e mesme është  dhunuar në Ksamil dhe denoncimi është bërë dje në policia nga drejtoresha e shkollës. Në kallëzimin e bërë , shtetasja B.H., ajo ka thënë se persona të paidentifikuar kanë hyrë gjatë natës në ambientet e brendshme të godinës. Ata nuk kanë marrë

Pensionisti konfliktohet me të renë, i dëmton makinën
  • 2017-11-19

Pensionisti konfliktohet me të renë, i dëmton makinën

Një sherr mes 72-vjeçarit dhe 34-vjeçares ka përfunduar me djegien e makinës të kësaj të fundit. Ngjarja thuhet se ka ndodhur një ditë më parë në Shkodër. Shtetasi N.M., 72 vjeç u konfliktua me shtetasen A.T., 34 vjeçe për motive të dobëta. Por hakmarrja duket se nuk është  lë

Kalendari