Aktualitet

Gjithsej 25 lajme të mbledhura për datën 20 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Vajza denoncon të dashurin: Më goditi dhe hodhi në Youtube fotografinë
  • 2017-11-20

Vajza denoncon të dashurin: Më goditi dhe hodhi në Youtube fotografinë

Rreh të dashurën dhe i hedh një foto në Youtube, policia nis hetimet ndaj 18-vjeçarit.  Kallëzimi është bërë nga shtetasja F.R.,19 vjeçe, banuese në Mamurras. Në dëshminë e dhënë përpara grupit hetimor ajo ka thënë ;-Më shtetasin G.N., 18 vjeç jam e lidhur prej dy vjetësh. Me

No Pic available
  • 2017-11-20

Tv Klan nderon maestro Lalon, ndërpritet emisioni Cest la vie

Në shenjë respekti për ndarjen nga jeta të Aleksandër Lalos, TV Klan ndërpreu menjëherë emisionin Cest la vie mbrëmjen e së dielës. Vdekja e papritur e maestros ka qenë një lajm i hidhur për bashkëpunëtorët e tij në emisionin. Profesori ishte pjesë e jurisë, që vlerësonte konku

No Pic available
  • 2017-11-20

Hajdutët nuk kanë frikë as në Surrel, vjedhin kosheret e bletëve në zonën ku banon Kryeministri 

 Kanë menduar se do të jenë më të mbrojtur duke qenë fqinj me Kryeministrin, por nuk ka ndodhur kështu. Edhe banorët e fshatit Surrel në Tiranë kanë rënë pre e vjedhjeve. Disa hajdutë kanë vjedhur kosheret e bletëve te nje banori te zones. Kreu i partisë PKD, Dhimitër Muslia

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Himarë
  • 2017-11-20

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Himarë

Një bombë nga Lufta e Dytë Botërore është gjetur në fshatin Piqeras ditën e sotme. Policia njofton se menjëherë pasi kanë marrë njoftimin se në fshatin Piqeras, pranë një rruge në një sipërfaqe toke me ullinj është konstatuar municion luftarak, kanë shkuar e kanë marrë masat e

No Pic available
  • 2017-11-20

Surprizat e motit, temerapurat minus dhe bora fillojnë mbrëmjen e sotme

Sipas Meteoalb, orët vijuese te se dieles dhe te henes fuqizojnë vranësirat duke gjeneruar shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit. Mbrëmja dhe orët e natës shtojnë reshjet në gjithë territorin si edhe reshje dëbore priten në zonat malore. Në të njëjtat kushte atmosferike

No Pic available
  • 2017-11-20

Kufoma e gjetur e gjymtuar i përket avokatit të zhdukur shqiptar? Familjarët: Nuk mund të jetë e tij

Kufoma e gjetur në ujërat e Castros (Leçe) mund ti përkasë avokatit shqiptar të zhdukur, Besnik Muço. Të paktën kështu shkruajnë të gjitha mediat italiane. Kur pritej të identifikohej kufoma e gjetur në Itali, që dyshohej se i përkiste atij, mësohet se kufoma është shumë e gjymtu

Aksident në Levan-Vlorë, dy të plagosur (Foto)
  • 2017-11-20

Aksident në Levan-Vlorë, dy të plagosur (Foto)

Dy persona janë plagosur pasi mjeti me të cilin udhëtonin është përplasur me automjetin e mirëmbajtjes së rrugës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11.00 në aksin rrugor Levan-Vlorë, në afërsi të fshatit Panaja. Mjeti Benz me targë AA 859 EV si pasojë e përplasjes ka devijuar drejtim

Kalendari